Співпраця кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування із стекхолдерами

Здобуття вищої освіти в сьогоденні вимагає нових підходів у наданні якісних знань, а також створення умов для їх кращого засвоєння. Неабиякий акцент у вирішенні проблемних питань спрямований на співпрацю зі стекхолдерами, котрі на практиці здійснюють моніторинг необхідності тієї чи іншої навчальної дисципліни у формуванні подальших професійних навичок можливих своїх співробітників у майбутньому.

Здійснення моніторингу та періодичного перегляду освітніх програм є однією з основних процедур системи забезпечення закладами вищої освіти якості освітньої діяльності та якості вищої освіти. Зазначена процедура повинна враховувати наявні тенденції розвитку вищої освіти за спеціальностями, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, а також потреби стекхолдерів.

З метою моніторингу і періодичного перегляду освітніх програм першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти спеціальності 073 «Менеджмент» відбулися зустрічі робочої групи освітньої програми «Менеджмент» (Гарант програми професор Чикуркова Алла Дмитрівна) зі стекхолдерами: Фурман Діаною Григорівною, т.в.о. директора ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж харчової промисловості Національного університету харчових технологій», кандидатом економічних наук; Бялковським Антоном Костянтиновичем, директором ВТФ «Каскад» Кам’янець-Подільського району Хмельницької області; Галицькою Уляною Борисівною, креативним директором, менеджером ТОВ "Український кристал" м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області.

Також робоча група освітньої програми «Публічне управління та адміністрування» (Гарант професор Бялковська Оксана Антонівна) з метою моніторингу і періодичного перегляду освітніх програм першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» провела зустрічі зі стекхолдерами: Бєлком Ігорем Антоновичем, заступником начальника Кам’янець-Подільської ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області, начальником відділу податкових сервісів, кандидатом економічних наук; Огородник Галиною Петрівною, сільським головою Більче-Золотецької об’єднаної територіальної громади Чортківського району Тернопільської області; Форманчук Аліною Володимирівною, начальником відділу господарського обліку, архівного та документаційного забезпечення департаменту соціального захисту населення Кам'янець-Подільської міської ради.

Бєлко Ігор Антонович звернув увагу здобувачів на особливостях роботи державних органів влади під час військових подій та формуванні персоналу установ. Форманчук Аліна Володимирівна наголосила на формуванні комунікативних навичок майбутніх управлінців. Огородник Галина Петрівна відмітила позитивний досвід роботи філії кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування, створеної у Більче-Золотецькій об’єднаній територіальній громаді. Стекхолдер Фурман Діана Григорівна поділилась своїм педагогічним досвідом з аспірантами спеціальності 073 «Менеджмент». Галицька Уляна Борисівна і Бялковський Антон Костянтинович акцентували увагу на актуальності практичного спрямування підготовки менеджерів, які є найважливішими дійовими особами у роботі сучасних підприємницьких структур.

Загалом під час робочих зустрічей з метою моніторингу і періодичного перегляду освітніх програм обговорили актуальні вимоги до підготовки сучасних фахівців, висловили підтримку розвитку навчально-наукового інституту бізнесу і фінансів, визначили шляхи подальшої співпраці, запропонували низку конструктивних пропозицій щодо удосконалення освітніх програм.

Інформацію підготувала
завідувач кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування
Алла ЧИКУРКОВА