Спільний семінар кафедри економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності й ГО «Інститут громадянської освіти та праці»

10 та 13 листопада 2023 року кафедрою економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності спільно із представниками ГО «Інститут громадянської освіти та праці» було проведено дводенний семінар, присвячений до Всесвітнього дня науки.

Всесвітній день науки за мир і розвиток почав офіційно відзначатися з 2002 року, а проголошено його було  організацією ЮНЕСКО в 2001 році. Відзначення цього дня є фактором популяризації різноманітних наукових напрямків і технологій, що позбавляє суспільство від деструктивного непорозуміння, зміцнюючи довіру і сприяючи позитивному прогресу всього суспільства.

Відкрив захід директор ННІБіФ Микола МІСЮК, який окреслив основні проблеми сучасної науки і її роль в сучасному суспільстві.

Ґрунтовна доповідь завідувачки кафедри економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, професора Наталії КОРЖЕНІВСЬКОЇ стосувалась теми значення наукової освіти і викликала жваве обговорення та наукову дискусію з учасниками.

Інтерес у аудиторії викликали питання конвергенції технологій, як об'єднання різних технологій – інформаційних, біотехнологій та нанотехнологій, що відкриває нові можливості для інновацій та створення нових галузей економіки, про які доповіла професор Катерина ВОЛОЩУК.

Зацікавила учасників і доповідь д-р екон. наук, керівника НМВ ЗЯВО Віталія ВОЛОЩУКА, що звернув увагу присутніх на ефект знань, коли освіта виступає ключовим фактором для економічного розвитку, а також на технологічний розвиток людства.

Професор Юлія ВОЛОЩУК активно підтримувала наукові дискусії щодо економічних питань зі студентами. Жваве обговорення і підтримку викликала її доповідь, що стосувалась впливу гумору на економічне прийняття рішень та взаємодію в суспільстві.

Співробітники і студенти представили власні доповіді та спільно обговорили питання, як саме наука формує сучасний світ, розглянули приклади відомих наукових досягнень та їх вплив на суспільство. Частина доповідей студентів було присвячено внеску українських вчених у світову науку та основним їх досягненням.

Привернула увагу присутніх і к. с.-г. н., голова профкому Світлана ЛІЩУК, яка зацікавила студентів доповіддю про значення і роль науки в розвитку аграрного сектору загалом, і ветеринарії зокрема. А також звернула увагу на соціальні акценти профспілкового руху для розвитку суспільства та популяризації науки в Україні і світі.

Семінар вийшов змістовним та цікавим для присутніх. Отже, треба і надалі підвищувати рівень інформованості суспільства про роль науки для мирного та сталого розвитку, заохочувати молодь до занять наукою і прагнення до використання наукових досягнень в різних галузях, докладати всі зусилля для зростання підтримки наукової діяльності для блага суспільства. 

Інформацію підготувала Юлія ВОЛОЩУК