З 24 по 26 вересня 2024 року у Варшавському університеті наук про життя (SGGW) у Варшаві, Республіка Польща в рамках програми UNIgreen+UA Project 2,0 відбувся семінар «Трансформація викладання – формування досвіду в розробці курсу мікрокредитів». Він спрямований на підготовку майбутніх лідерів у сфері мікрокредитів, зосереджуючись на інноваційних освітніх пропозиціях, які відповідають динамічним потребам ринку праці.
З вітальним словом захід відкрили професор, доктор габілітований, ректор SGGW Міхал ЗАСАДА та професор, доктор габілітований, проректор Марта МЕНДЕЛ.
У рамках семінару учасники взяли участь у одноденній конференції «Створення стійкої вищої освіти за допомогою мікроакредитацій», яка передбачає панельні дискусії та спільні обговорення, присвячені найкращим практикам та інноваційним стратегіям впровадження мікроакредитацій.
ЗВО «Подільський державний університет» представили науково-педагогічні працівники Інституту Бізнесу і фінансів професор, професор кафедри економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Наталія КОРЖЕНІВСЬКА та доцент, доцент кафедри обліку, оподаткування та технологій електронного бізнесу Валентина БОРКОВСЬКА з доповіддю на тему «Мікрокваліфікації для професійного розвитку викладачів: досвід ЗВО «Подільський державний університет».
Учасників конференції зацікавила інформація про університет, здобутки науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти, а також можливості міжнародного партнерства.
Доповідачі ознайомили представників наукової спільноти з особливостями розробки освітніх програм, міжнародними стандартами та рекомендаціями, формуванням компетентностей та програмних результатів навчання. Було закцентовано увагу на проведенні моніторингу й періодичному перегляді ОП за участю здобувачів вищої освіти, випускників та інших стейкхолдерів, які вносять свої пропозиції для її удосконалення.
Під час панельної дискусії обговорювались важливі питання інтеграції мікроакредитацій в освітні системи українських університетів таким чином, щоб підтримати постконфліктне відновлення та економічний розвиток України.
В процесі семінару було проведено тренінг, який дозволив отримати знання та навички необхідні для створення та інтеграції мікрокредитних курсів, гарантуючи можливість ефективно реагувати на мінливі вимоги ринку праці та виклики суспільства. Учасники взяли участь у практичних заходах, групових дискусіях та практичних вправах з метою покращення навичок розробки гнучких освітніх програм, орієнтованих на компетентності.
Заключним етапом семінару була презентація підготовлених проєктів, надані рекомендації щодо впровадження мікрокредитів та видача сертифікатів.
Щиро вдячні збройним силам України та керівництву ЗВО «Подільський державний університет» за можливість підвищувати професійний рівень!
27 вересня 2024
Матеріал підготували Наталія КОРЖЕНІВСЬКА
Валентина БОРКОВСЬКА