Практичний базис науково-освітньої взаємодії із Кам’янець-Подільською ДПІ

Здобувачі ступеня доктора філософії та вищої освіти бакалаврського і магістерського рівнів спеціальностей: «Економіка» та «Підприємництво, торгівля  та біржова діяльність», які є членами студентського наукового формування «Економічна аналітика» (керівниця Алла ПЕЧЕНЮК) з перших днів навчального процесу активно долучаються до досліджень в рамках наукової теми кафедри Економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності (завідуюча кафедрою Наталія КОРЖЕНІВСЬКА).

В цьому контексті вже стала традиційною співпраця з представниками  Кам’янець-Подільської ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області (керівниця  Ольга ДВОРСЬКА).

Суттєвим приводом для обговорення стали новації Закону України від 30.06.2023 року №3219-ІХ, які стосуються обов’язкового застосування РРО/ПРРО платниками другої групи спрощеної системи оподаткування. Для цього податківцями було організовано робочу зустріч із підприємцями «Сувенірного містечка» Кам’янця-Подільського.

В ході дискусії розглядалися питання: про розміри штрафів з 1.10.23, чи застосовні вони для минулих періодів; організації Інтернет-торгівлі, роботи через Нову пошту, Укрпошту та служби доставки; організацію роботи з РРО/ПРРО, чи потрібно фіскалізувати та як сформувати чек; що таке «товарний облік» по ФОП і в яких випадках його потрібно вести та ряд інших питань.

Аспіранти та здобувачі вищої освіти мали нагоду провести опитування представників підприємницького середовища та здобути цінний професійний досвід від провідних фахівців Кам’янець-Подільської ДПІ, який стане базисом подальших наукових досліджень та підготовки рекомендацій щодо удосконалення податкової політики.

 Щиро дякуємо Ользі ДВОРСЬКІЙ та фахівцям ДПІ за співпрацю та забезпечення практичної компоненти навчально-наукового процесу!

 

 

Алла ПЕЧЕНЮК, к.е.н., доцент, керівниця студентського наукового гуртка «Економічна аналітика»