Підсумки участі у навчальному проекті UNIgreen-UA «Evaluation & Quality Assurance» в Аграрному університеті Ісландії

 

Участь у проекті UNIgreen-UA  є унікальною можливістю для нашого університету розширювати міжнародну співпрацю із партнерами альянсу Європейського університету – The Green European University (UNIgreen), які поділяють спільне бачення сприяння досконалості у викладанні, навчанні, дослідженнях та інноваціях у сфері сталого розвитку сільського господарства, екологічних біотехнологій та наук про навколишнє середовище.

За сприянням ректора ЗВО «Подільський державний університет», доктора економічних наук, професора, академіка НААН, заслуженого працівника сільського господарства України Володимира Іванишин та проректора, доктора економічних наук, професора Оксани Бялковської була підписана угода «Підтримка співпраці між Варшавським університетом природничих наук – SGGW та українськими університетами в рамках Європейського університетського альянсу» із SGGW (Республіка Польща), який є основним бенефіціаром  даного проекту. Це дало можливість розпочати другий навчальний етап програми «Evaluation & Quality Assurance», де приймаючою стороною виступає Аграрний Університет Ісландії на період з 28 травня по 03 червня 2023 року.

Учасники програми від ЗВО «Подільський державний університет» доцент кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва навчально-наукового інституту харчових технологій Анатолій Димчук та асистент кафедри обліку, оподаткування та технологій електронного бізнесу навчально-наукового інституту бізнесу і фінансів, доцент Валентина Борковська мали можливість познайомитися із навчальним процесом Аграрного університету Ісландії м. Хваннейрі, в якому навчається біля 500 студентів, що здобувають аграрні спеціальності на факультеті сільськогосподарських наук, факультеті навколишнього середовища та лісництва, факультеті планування та ландшафтного дизайну, професійної освіти тощо.  Також в університеті працюють дослідницькі центри у сфері молочного скотарства та агрономії.

Керівник міжнародного центру в рамках програми UNIgreen-UA  Крістіан Шульце детально розповів про систему оцінювання та забезпечення якості, що забезпечує сталий розвиток сільського господарства Ісландії, де пріоритетними напрямами залишаються розвиток рибного господарства, продукції вівчарства, скотарства, вирощування окремих культур рослинництва, які обмежені природньо-кліматичними умовами країни.

Відвідування виробничих приміщень та ферм університету дало можливість ознайомитися із новітніми технологіями утримання та доїння великої рогатої худоби, розведення овець, вирощування сільськогосподарських культур, планування та дизайну територій в умовах різких змін кліматичних умов та короткотривалого літнього сезону.

Під час зустрічей у дослідницьких центрах із керівництвом та науково-педагогічним персоналом Аграрного Університету Ісландії вдалося намітити основні пріоритетні напрями міжнародної співпраці щодо мобільності викладачів та студентів ЗВО «Подільський державний університет» в рамках підписання меморандуму про співпрацю на майбутнє.

Особливо цікавою під час навчальної програми стала зустріч із ректоркою Аграрного Університету Ісландії пані Рагнхільдур Йонсдоттір, яка розповіла про окремий інтерес щодо впровадження спільних наукових досліджень із ЗВО «Подільський державний університет», обмін досвідом у сфері дослідження енергетичної цінності комах та вирощування пшениці.

Також у супроводі керівника міжнародного відділу учасникам навчальної програми вдалося відвідати конеферму, яка є окремим структурним підрозділом Аграрного Університету Ісландії, де студенти мають можливість здобувати практичні навички по догляду за тваринами, які є важливою обслуговуючою складовою, як сільського господарства Ісландії, так і частиною кінного туризму, який є особливо популярним у даному регіоні.

Загалом, вдале поєднання виробничих приміщень та музейних територій, які використовуються, як студентські локації для самостійної роботи та організації різноманітних заходів, спостерігається по всьому університетському містечку. Особливо вразив музей птахів у поєднанні із архівом книг та виставленими історичними експонатами різноманітної сільськогосподарської техніки.

Турбота про навколишнє середовище, бережливе ставлення до національних ресурсів, сповідування Європейських цінностей - це все про величну країну Ісландію, країну льодовиків, гейзерів, водоспадів та вулканів, унікальна природа якої, дає можливості споживання надзвичайно чистої води, використання гейзерів для опалювання приміщень, розбудову гідростанцій для виробництва дешевої електроенергії тощо. Це все є прикладом наслідування для нашої громади, щодо ефективного споживання ресурсів та вдалого менеджменту на рівні муніципалітету Кам’янець-Подільської територіальної громади.

І на кінець, з вірою у перемогу, хочеться подякувати всьому Ісландському народу за підтримку нашої держави та українців, яким було надано  прихисток у такий важливий час! Слава Україні! Героям Слава!

  

Матеріал підготувала Валентина Борковська