Здобувачі вищої освіти усіх рівнів спеціальностей 051 «Економіка» та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» прийняли участь у Презентації перших результатів дослідження «Моніторинг вступу України до ЄС»

Україна переживає ключовий період у своїй історії, продовжуючи рух до вступу до Європейського Союзу, незважаючи на повномасштабне вторгнення. Команда Liberte, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) і Bendukidze Free Market Center, за підтримки Friedrich Naumann Foundation for Freedom, ініціювала проєкт «Моніторинг вступу України до ЄС», результати якого було представлено на презентації 13 грудня 2023 року у гібридному форматі, з можливістю взяти участь офлайн в Києві або онлайн через ZOOM.  

До заходу долучились науково-педагогічні працівники кафедри економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності та здобувачі вищої освіти усіх рівнів спеціальностей 051 «Економіка» та 076 «Підприємництво та торгівля» Закладу вищої освіти «Подільський державний університет». Як зазначають організатори зустрічі, в рамках цього проєкту створено зрозумілий та наочний інструмент моніторингу для щомісячної оцінки прогресу або ж регресу на нашому шляху до ЄС. Ключовими сферами досліджень є: верховенство права, вільне переміщення товарів та митниця, цифрова трансформація, соціальна політика та ринок праці, підприємництво та промислова політика, а також транспортна політика. Моніторинг базується на методі Rapid Appreciate. Незалежні експерти профільних галузей здійснюють оцінювання відібраних “подій” і поточного стану справ у своїй сфері.

Проєкт вирізняється зосередженістю на аcquis ЄС, а не вимогах Угоди про асоціацію, досліджує не лише існуюче та заплановане законодавство, а й хід імплементації, для отримання більш реалістичної картини інтеграційного прогресу України. Результати цього моніторингу можуть бути використані під час переговорів про вступ урядами України та ЄС.

Досвід участі у подібних заходах є цінним, особливо для студентів та аспірантів, оскільки дає змогу поглибити власні знання, набути практики участі у заходах пропонованого гібридного формату, почути думку провідних науковців, експертів та громадськості, зануритись в атмосферу конструктивної дискусії та наукових пошуків вирішення важливих й доленосних питань.

Завідувач кафедри економіки, підприємництва, торгівлі
та біржової діяльності, Гарант ОНП «Економіка»
Наталія КОРЖЕНІВСЬКА