«Здорова молодь – здорова нація!»

 

Добути і зберегти своє здоров’я

може тільки сама людина.

М. Амосов 

          Куріння і молодь - дуже серйозна проблема. І проблема не тільки медична, але й соціальна. Останні дослідження впливу тютюнопаління на здоров’я людини додають ще більше причин для хвилювання.

           12 жовтня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри агроінженерії і системотехніки імені Михайла САМОКИША, інженерно-технічного факультету ЗВО «ПДУ»  Микола КОРЧАК та Сергій ГРУШЕЦЬКИЙ провели виховну годину зі здобувачами вищої освіти  1-го курсу спеціальності 208 "Агроіженерія" на тему : «Здорова молодь – здорова нація!». У своїх доповідях учасники заходу висвітлили  тему тютюнопаління, негативний вплив на здоров’я не лише того, хто палить, але й оточуючих; про ризик розвитку залежності від тютюну, набуття нових та ускладнення наявних захворювань.

  Наслідки негативного впливу тютюнопаління на організм людини:

- куріння провокує виникнення раку легенів та інших захворювань дихальної системи;

- куріння виснажує нервові клітини: підлітки стають неуважними, повільніше міркують і швидко втомлюються;

- куріння викликає патологію зорової кори, змінюючи відчуття кольору і зорове сприйняття в цілому, що може негативно вплинути на гостроту зору;

- куріння серед підлітків часто несприятливо впливає на діяльність щитовидної залози, порушення сну, загального стану здоров’я;

- куріння передчасно зношує серцевий м’яз: за даними досліджень ризик інсультів значно збільшується, якщо курити людина почала в підлітковому віці.

        Слід відмітити, що здобувачі вищої освіти ЗВО «ПДУ»  взяли активну участь в обговоренні питання про шкідливий вплив тютюнокуріння на організм людини,  сформували власну думку щодо куріння на фоні інформації про негативний вплив паління на  різні органи і загальний стан  молодого покоління. В цілому зустріч із студентською молоддю пройшла досить цікаво та результативно.

        Утвердження здорового способу життя - важлива загальнодержавне завдання. Всіма силами сприяти її вирішення - обов'язок усіх людей, кожного жителя нашої країни. 

 

                            Інформацію підготувала  відповідальна з

виховної та організаційної роботи

 інженерно-технічного факультету

Руслана СЕМЕНИШЕНА