Виховний захід на тему: «Шануймо слово Кобзаря»

«Свою Україну любіть. Любіть її… Во врем’я люте.
В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть.»

 День народження Тараса Шевченка – це привід не лише вшанувати пам'ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні. Хоча з дня народження великого Кобзаря, генія, митця, поета минуло 210 років, день народження Шевченка святкують українці у всьому світі. З цієї нагоди 10 березня 2024 р. доцентами кафедри технічного сервісу і загальнотехнічних дисциплін Русланою СЕМЕНИШЕНОЮ і Олександром ОЛЕНЮКОМ для здобувачів вищої освіти першого(бакалаврського) рівня спеціальності 208 «Агроінженерія» проведено виховний захід на тему :   «Шануймо слово Кобзаря».  Захід проводився в науковій бібліотеці ЗВО»ПДУ», де оформлено книжкову виставку-портрет «Незгасне світло слова Кобзаря».   Про значення Тараса Шевченка в історії та культурі нашої держави розповіла  відповідальна з виховної та організаційної роботи інженерно-технічного факультету Руслана СЕМЕНИШЕНА, наголосивши, що про великого Кобзаря можна говорити багато, адже настільки знаковою й потужною постаттю він є для України.

Шевченко, окрім творчості, активно займався громадською діяльністю, просвітництвом, був борцем за свободу і незалежність України. Сьогодні, у часи, коли наш народ відстоює свою незалежність та свободу проти російського окупанта, виражаючи героїзм у боротьбі, вірші поета, його заклики, пророцтва та заповіт залишаються надзвичайно актуальними, як ніколи.

10 висловів Тараса Шевченка, які не втрачають актуальності:

  1. І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі!;
  2. Вогонь запеклих не палить;
  3. Свою Україну любіть. Любіть її… Во врем’я люте. В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть;
  4. Наша дума, наша пісня, не вмре, не загине. Ось де, люди, наша слава, слава України!;
  5. Не вмирає душа наша, не вмирає воля. Й неситий не виоре на дні моря поле;
  6. Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями, бо москалі – чужі люди, роблять лихо з вами;
  7. Якби ви вчилися так, як треба, то й мудрість би була своя;
  8. Я так її, я так люблю мою Україну убогу, що проклену святого Бога, за неї душу погублю!;
  9. В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля;
  10. І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик…

Працівниками наукової бібліотеки Катериною ГОРАШ і Людмилою ПОСІТКО було представлено виставку творів Т.Г. Шевченка та книг про нього як поета, портретиста і борця за Українську державність.

Здобувачі вищої освіти дізнались цікаві факти з життя Тараса Григоровича, про нього як особистість і митця та про те, як цінують у світі його твори і вшановують пам'ять. Зокрема, про найменше в світі видання Кобзаря, яке має розмір близько половини квадратного міліметра, що менше за макове зернятко. Створив його український майстер Микола Сядристий. Гортати сторінки збірки можна лише кінчиком загостреного волоска через їхній неймовірно крихітний розмір.

У науковій бібліотеці нашого університету поедставлене видання, що  є фототипічним відтворенням унікального позацензурного примірника «Кобзаря» (Шевченко Т. Г. Кобзар : Фототипія позацензурного примірника видання 1840 року). У цьому виданні позацензурний примірник «Кобзаря» відтворюється без жодних змін і виправлень.

         Також у нашій бібліотеці є Кобзар німецькою мовою, який виданий в Києві 2014 р. Видання ілюстроване авторськими роботами Тараса Шевченка, розміщеними в довільному порядку.

Дякуємо  працівникам  наукової бібліотеки за надану можливість долучитись до спільного читання поезій Шевченка.                                         

Відповідальна з виховної та організаційної роботи  інженерно-технічного
факультету Руслана СЕМЕНИШЕНА
доцент кафедри технічного сервісу
і загальнотехнічних  дисциплін
Олександр ОЛЕНЮК