Фільм «Фосфор» - виховання патріотизму і національної свідомості

   На завершення навчального процесу координатор ГО «Активна Громада Кам'янець-Подільський»   Славко Полятинчук  для здобувачів вищої освіти ЗВО «ПДУ»    презентував   короткометражний фільм «Фосфор»,  головну роль у якому  зіграв український актор, військовослужбовець десантно-штурмових військ в Соледарі Дмитро Лінартович. Сценарій стрічки писав батько Дмитра — український актор та режисер Костянтин Лінартович, за оповіданням Кам’янець-Подільського письменника Славка Полятинчука. «Ми використали одну із сюжетних ліній, де воїн ЗСУ повертається з фронту і в нього посттравматичний синдром», — розповідає Славко Полятинчук.  

«Фосфор» — це короткометражна стрічка з комедійною родзинкою про пригоди ветерана російсько-української війни, який повернувся з району бойових дій, проходить реабілітацію та адаптується до нормального життя. Проте, врешті-решт, повертається до своїх побратимів. «Ми думаємо, що реабілітацію мусять пройти не тільки наші воїни, а й усе суспільство. Адже ми перестали бачити і чути одне одного… І тут може допомогти увага, повага і любов! Це важливо. Саме ці думки дали нашій творчій команді поштовх до написання сценарію і реалізації фільму «Фосфор». І головне: всі мусять знати, що Україна, не дивлячись на варварську війну, яку розпочала росія, не буде в депресії! Люди працюють, народжують, допомагають одне одному… Бо нас рятують традиції і любов!»  – зазначають творці фільму.

Варто зауважити, що стрічку «Фосфор» знімали на території Кам’янець-Подільської, Китайгородської, Староушицької та Хотинської ОТГ.

Через образи героїв, таких як персонаж Дмитра Лінартовича, фільм вшановує мужність та самопожертву українських військових. Це також спосіб визнання та подяки тим, хто веде боротьбу за незалежність та територіальну цілісність країни. Фільм може служити як історичний документ, зберігаючи спогади про важливі події та передаючи їх майбутнім поколінням.

Щира подяка Славко Полятинчуку  у сприянні глибшому розумінні та відображенні реалій війни, впливу на людей, і у вшануванні тих, хто бере участь у захисті своєї країни .

 

Відповідальна з виховної та організаційної роботи

інженерно - технічного факультету

Руслана СЕМЕНИШЕНА