Наукова складова у навчальному процесі здобувачів вищої освіти є невід’ємною та важливою частиною. Проведення семінарів, майстер класів, симпозіумів, круглих столів важливий момент у підготовці майбутніх фахівців, оскільки дає можливість практично ознайомитися з різними аспектами рослинництва Робота агронома значною мірою залежить від погодних умов. Тому минулого тижня у «вікно» сприятливої погоди на дослідних ділянках НДЦ «Поділля» асистентом кафедри рослинництва, селекції та насінництва Катериною НЕБАБОЮ було проведено майстерклас для здобувачів вищої освіти 3 курсу спеціальності «Агрономія».
Метою заходу було передання досвіду, знань та навичок здобувачам із визначенням мікро- та макростадій розвитку рослин за шкалою BBCH, зокрема, для таких культур, як горох, ріпак озимий і пшениця яра. Система BBCH (вона ж система стадій розвитку рослин) є стандартною методикою, яка дозволяє чітко класифікувати та оцінювати різні етапи росту рослин. Студенти здобули практичні навички, які необхідні для подальшої роботи в агрономії. Визначення стадій розвитку рослин дозволяє оцінити ефективність різних агрономічних заходів, зрозуміти потреби культур у різні періоди розвитку, а також заздалегідь визначити оптимальні часи для внесення добрив або обробки проти шкідників.
Проведений майстерклас сприяв набуття навичок наукового спостереження та дослідження, критичного мислення та аналізу, що є важливими для майбутніх спеціалістів у галузі агрономії та сільського господарства.