Зустріч директора Інституту ветеринарної медицини НААН професора, член-кор. НААН Сергія Анатолійовича НИЧИКА з науково-педагогічним колективом ЗВО «Подільський державний університет»

11 травня відбулася робоча зустріч директора Інституту ветеринарної медицини НААН професора, член-кор. НААН Сергія Анатолійовича НИЧИКА з науково-педагогічним колективом ЗВО «Подільський державний університет» з питань ветеринарної біотехнології, профілактики та попередження виникнення особливо небезпечних інфекційних хвороб сільськогосподарських тварин.

Спілкуючись, Сергій Анатолійович зазначив, що при Інституті ветеринарної медицини функціонує та підтримується унікальний Банк штамів мікроорганізмів для потреб ветеринарної медицини, який віднесено Кабінетом міністрів України до наукових об’єктів, що становлять Національне надбання.

Також, впродовж всього існування науковцями Інституту розроблено цілу низку ветеринарних імунобіологічних засобів (вакцин, діагностикумів), нормативних документів (інструкцій, стандартів, методичних рекомендацій). Новизна наукових досліджень захищена більш ніж 300 патентами на винаходи та корисні моделі.

На даний час, під керівництвом директора, Інститут продовжує прогресивно працювати та примножувати свої наукові та практичні надбання. Не дивлячись на усі виклики сьогодення, Сергій Анатолійович зумів зберегти високопрофесійний колектив, налагодити тісну співпрацю з міжнародними партнерами та успішно впроваджувати у практику найновіші розробки.

Однією з таких, що безумовно розраховує на увагу світового товариства, є сучасна система для проведення повногеномного секвенування Ion Torrent S5 «Termo Fisher Scientific» для визначення особливостей маркерних генів і аналізу генетичної мінливості збудників хвороб. Спектр застосування приладу досить широкий – від проведення наукових досліджень з визначення мутацій вірусних та бактеріальних патогенів, до виконання приватних замовлень – визначення онкологічних маркерів та певних генетичних захворювань ссавців та людини.

У 2020 році ІВМ став переможцем конкурсу «Наука для безпеки людини та суспільства» Національного фонду досліджень України з проектом «Вивчення можливої ролі тварин як резервуару вірусу SARS-CoV-2», реєстраційний номер 2020.01/0121, на 2020–2021 роки. Проект присвячений вивченню питання про можливість перенесення коронавірусу SARS-CoV-2 від інфікованих людей до домашніх тварин (коти, собаки, корови, коні, свині, вівці, кози, кролі).

Під час спілкування були обговорені питання співпраці між установами, з використанням їхнього науково-дослідного навчального центру діагностики хвороб тварин дасть можливість:

• спільно виконувати фундаментальні, прикладні тематик міжнародних грантів, що включають діагностику захворювань тварин та секвенування геному патогенів;
  • підготовку майбутніх наукових, науково-педагогічних кадрів, фахівців ветеринарної медицини;
  • стажування науково-педагогічних працівників з використанням сучасного обладнання ПЛР та ІФА;
  • підвищення кваліфікації лікарів державних лабораторій ветеринарної медицини України в галузі ветеринарної вірусології та бактеріології з дотриманням вимог належної лабораторної практики, біобезпеки, біозахисту та управління біоризиками.

Колектив Подільського державного університету висловлює щиру подяку Сергію Анатолійовичу НИЧИКУ за пропозицію перспективної співпраці наших двох установ з метою вдосконалення державної системи ветеринарної медицини.

І, окреме «спасибі» хочемо сказати за змістовну та цікаву доповідь.