Університетські міждисциплінарні зв’язки в контексті практичної взаємодії з Кам’янець-Подільською державною податковою інспекцією

Сучасні воєнні виклики зумовлюють ряд проблемних питань, які потребують знаходження шляхів їх вирішення як на загальнонаціональному, так і на регіональному рівнях. Важливими у цьому процесі є залученість громадськості, університетів та державних інституцій до обговорення та напрацювання спільних рішень та напрямків взаємодії.

Чудово розуміючи сучасні тренди, члени громадської організації «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень» ініціювали проведення міждисциплінарного семінару на базі Кам’янець-Подільської Державної податкової інспекції ГУ ДПС у Хмельницькій області. Тема: «Державна податкова служба України в умовах військових викликів: регіональний контекст».

Учасниками стали представники ЗВО «Подільський державний університет» із числа здобувачів вищої освіти за спеціальностями: «Економіка», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Менеджмент» і «Публічне управління та адміністрування», а також завідувачі відповідних кафедр, доктори економічних наук: Наталія КОРЖЕНІВСЬКА та Алла ЧИКУРКОВА і кандидатки економічних наук: Алла ПЕЧЕНЮК та Лариса ЧОРНОБАЙ.

На зустрічі був присутній заступник начальника Кам’янець-Подільської  ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області, кандидат економічних наук Ігор БЄЛКО, який закцентував увагу учасників на загальних питаннях діяльності служби та організації взаємовідносин із бізнесом в умовах воєнного стану. Модератором семінару виступала Старший державний інспектор Кам’янець-Подільської ДПІ Світлана МАСЛОВСЬКА, яка окреслила регіональні практичні проблеми діяльності Державної податкової інспекції.

Значну дискусію серед учасників викликало питання соціальної відповідальності бізнесу в контексті зменшення суми податкових відрахувань для підприємців спрощеної системи оподаткування до 2% від доходу.

Наголошувалося на відсутності податкової культури та відповідного розуміння серед окремих представників підприємницького середовища Кам’янець-Подільської міської громади, які намагаються різними шляхами уникнути оподаткування. В якості позитивного прикладу було наведено релокований бізнес, який, не зважаючи на складні обставини та значні втрати, намагається сумлінно виконувати свої зобов’язання перед державою.

Отриманий досвід та практичні кейси стануть основою удосконалення освітньо-професійних програм здобувачів економічної освіти нашого університету та сприятимуть посиленню просвітницької складової щодо важливості сплати податків.

Щиро дякуємо начальнику Кам’янець-Подільської ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області Ользі ДВОРСЬКІЙ за чудову організаційну компоненту! Дякуємо фахівцям-податківцям за професійність, компетентність та готовність до співпраці! Дякуємо всім, хто сьогодні у різних сферах професійної діяльності сумлінно і чесно  сплачує податки та наближає нашу перемогу!

Алла ПЕЧЕНЮК, голова ГО «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень», кафедра економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності