Участь ЗВО «ПДУ» у вебінарі Magna Charta Universitetum

Участь ЗВО «ПДУ» у вебінарі Magna Charta Universitetum

 

Заклад вищої освіти «Подільський державний університет» взяв участь в онлайн вебінарі на тему «Academic Freedom, roots and realities», який проводила Magna Charta Universitetum (Велика Хартія Університетів) за допомогою платформи Zoom 11 травня 2022 року.

Вебінар був зосереджений на обговоренні питань про академічну свободу, принципи, згідно з якими свобода досліджень у здобувачів вищої освіти, наукових та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти необхідна для виконання ними своєї місії, оскільки це є одним із основних положень Великої Хартії Університетів. Як опитування показали, багато вчених не знають політики свого університету щодо академічної свободи.

На даному заході розглянуто, що таке академічна свобода, її важливість та втілення на практиці в університетах по всьому світу. Обговорення також було сконцентровано на академічній свободі з точки зору керівників установ та академічного персоналу з багатьох країн. В якості спікерів виступили Міліца ПОПОВИЧ – координатор GOAF, яка представила огляд існуючої нормативної бази на глобальному рівні, викладаючи міжнародні корені академічної свободи, професор Джуліус ВАЙНБЕРГ – колишній віце-канцлер Кінгстонського університету в Лондоні, який розглянув питання академічної свободи з практичної точки зору, Марія КРОНФЕЛЬДНЕР – професор кафедри філософії Центральноєвропейського університету. Після презентації була можливість обговорити питання, які виникли під час вебінару. Вебінар був доступним для всіх університетів, міністерств та секторів вищої освіти. 

 

 

Начальник відділу міжнародних зв’язків

Анастасія ПОЛІЩУК

IMG-ca3e33879b03e930220173514704d7ff-VIMG-947e515bc934b7e6791a03f37c3debdd-VIMG-eb7b005ef0c92ac8f0b46e928388ae38-V