Тренінг-семінар «Від клітин до білків»

13-14 червня на базі Біологічного центру Академії наук Чеської Республіки та природничого факультету Південно-чеського університету відбувся тренінг-семінар «Від клітин до білків», присвячений трансмісійній електронній мікроскопії (ТЕМ), томографії, кріо-ЕМ та методам аналізу окремих елементів.

Від факультету ветеринарної медицини і технологій у тваринництві Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» приймала участь доцент, доктор ветеринарних наук Вікторія ЛЕВИЦЬКА.

Протягом двох днів інтенсивного навчання було охоплено всі основи теорії та практики TEM: основні принципи роботи, будова TEM, роздільна здатність, вирівнювання, зображення та вступ до аналізу окремих елементів за допомогою кріо-ЕМ.

На практиці було проведено практичну демонстрацію електронної томографії та автоматизованої візуалізації, вивчено та апробовано способи підготовки і фарбування зразків, кріофіксацію зразка та кріо-ЕМ, візуалізацію білків.

На сьогоднішній день даний центр належить до мережі високотехнологічних лабораторій і є лідером наукових досліджень у Чеській Республіці. У лабораторії функціонують два електронних мікроскопи (JEM-1400 JEOL, JEM–2100F JEOL) та скануючий електронний мікроскоп JSM-7401F JEOL.

Висловлюємо щиру вдячність чеським колегам за надану можливість навчання роботі на ультрасучасному обладнанні.

Підготувала

доцент, доктор ветеринарних наук