Стажування в умовах війни

Війна вносить свої корективи в усі сфери нашого життя. Викладання університетських дисциплін, зокрема іноземної мови, методика та контент також вимагають адаптації. Так, в період з липня по листопад 2022р. Ірина ГУМЕНЮК проходила підвищення кваліфікації від U.S. Department of States по грантовій програмі Ukrainian Leaders Development Program. Для участі у програмі було відібрано 50 викладачів українських ЗВО з-поміж 100 аплікаційних форм. Викладачі відвідали 10 професійних тренінгів від американських менторів, метою яких було підвищення рівня методики викладання англійської мови як іноземної. Наступним етапом було проведення відкритого онлайн заняття із студентами Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» у партнерстві з одним із менторів програми, яким стала Ліна Юркунас, академічний директор Міжкультурного інституту Каліфорнії, педагог і розробник електронного навчання. Детальніше про програму можна ознайомитись на сайті Американського Департаменту Штатів за покликанням: https://alumni.state.gov/highlight/empowering-tomorrows-leaders-ukraine  

Також, у період з 24.10.2022р. по 2.11.2022р. завідувачка кафедри іноземних мов Ірина ГУМЕНЮК пройшла 5-ти модульний україно- англомовний онлайн-тренінг на тему «Коли світ на межі змін: викладання англійської мови під час війни», котрий був організований Regional English Language Office, GoGlobal, Peace Corps та ГО «Підтримай дитину».

Мета даного підвищення кваліфікації не лише поповнити скарбничку викладача новими методами та методиками викладання іноземної мови, а також навчити виявляти прояви психологічної травми та стресу, озброїти практичними навичками надання психологічної допомоги студентам та ознайомити з алгоритмом та прийомами адаптації навчальних тем на заняттях англійської мови.

 

Інформацію підготувала
Ірина ГУМЕНЮК, канд.філол.наук, доцент