Штучний інтелект — великий стрибок людства у невідоме майбутнє. Чи зможе він допомогти людству чи, навпаки, зробить його вразливим? На це питання давали відповідь молоді вчені Закладу вищої освіти «Подільський державний університет». Так, 29 березня за ініціативи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ЗВО «ПДУ» був проведений семінар «Штучний інтелект – джерело ідей для ефективного його використання в науці та освіті». Мета проведення такого заходу – це інтеграція зусиль науковців та освітян у пошуку дієвих підходів до розв’язання актуальних теоретичних, методологічних та практичних проблем використання штучного інтелекту як інструмента для науки, викладання та навчання.
На початку семінару Оксана БЯЛКОВСЬКА, проректорка з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності зазначила, що нині тема семінару дуже важлива, адже перспективи штучного інтелекту неабиякі: підвищення ефективності, зручність, позбавлення довготривалих процесів і автоматизація звичних. І нам варто обговорити те, як регулювати використання інструментів штучного інтелекту в нашому університеті.
Серед спікерів – Олександр ОЛЕНЮК, голова Наукового товариства інженерно-технічного факультету, поділився досвідом використання ШІ в інженерії; Світлана САВІЦЬКА, Голова Наукового товариства навчально-наукового інституту бізнесу фінансів, розповіла про важливість використання ШІ в бухгалтерському обліку та фінансах; Микола ВУСАТИЙ, голова Наукового товариства факультету енергетики та інформаційних технологій, зазначив про необхідність використання ШІ у розвитку розумних мереж електропостачання та їхній вплив на збільшення надійності та доступності енергії; Анастасія СІКОРА, в. о. голови Наукового товариства факультету агротехнологій і природокористування, презентувала можливості ШІ в точному землеробстві; про використання ШІ в медицині розповіли голова та секретар Наукового товариства факультету ветеринарної медицини і технологій у тваринництві Владислав КОЖИН та Оксана КОВАЛЬОВА; про застосування ШІ в науковому процесі поділилася досвідом Юлія ПРИДЕТКЕВИЧ, голова Наукового товариства інституту харчових технологій; закцентувала увагу на ролі та перспективах застосування різних видів ШІ в освітньому просторі Ульяна ЧАЙКОВСЬКА, членкиня Наукового товариства навчально-наукового інституту заочної і дистанційної освіти. Модерувала захід голова Наукового товариства ЗВО «ПДУ» Юлія ГОРЮК.
Учасники семінару мали можливість дізнатися про останні тенденції в галузі штучного інтелекту, його використання в різних сферах, обмінялися досвідом використання застосунків ШІ. Заключною частиною семінару стала активна дискусія між учасниками про ризики від безконтрольного чи неетичного застосування технологій штучного інтелекту, що нині становить цілком реальну небезпеку для людства.
Зацікавленість учасників, відкритість спікерів та нагальність обговорюваних питань створили атмосферу відкритої живої дискусії, Захід пройшов у теплій, дружній, піднесеній атмосфері.
Юлія ГОРЮК,
голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених