Наука – це Ми! Науковий здобуток університету за роки незалежної України.

Головне національне світське свято, День Незалежності України, цього року ми відзначаємо по-особливому. Жахлива війна, розв’язана сусідньою країною, поставила питання існування не лише суверенної Української держави, але й існування самих українців, змусила кожного з нас відчути себе маленькою, але важливою клітинкою єдиної спільноти братів і сестер, об’єднаних навколо спільних ідей, світогляду, цінностей та переконань.

Ми зрозуміли, що держава – це не щось абстрактне і далеке. Насправді, держава – це колони авто зі Сходу в перші дні війни, дорогих і не зовсім, абсолютно неушкоджених і пошматованих кулями з заклеєними целофаном вікнами. Це переселенець з мого під’їзду, який позичив молоток та плоскогубці і полагодив колесо іграшкової машини на дитячому майданчику у дворі. Держава – це котики і собаки, врятовані господарями від куль і снарядів, які заполонили вулиці нашого міста наприкінці лютого. Держава – це знайомий, який кинув роботу у Польщі і повернувся на Батьківщину та взяв у руки зброю. Держава – це Ми.

Ми почали цінувати те, до чого встигнули звикнути за роки Незалежності. Ми зрозуміли, що найвищою цінністю є свобода. Свобода у виборі президента, професії, улюбленої книги чи кінофільму, друзів, способу життя, релігії. Ми зрозуміли, що наша мова – це також зброя! (Чого варті лише відчайдушні, однак безуспішні зусилля загарбників вимовити "паляниця").

Українська Держава – це також свобода наукового пошуку. Це вільний доступ до національних архівів, відсутність заборонених тем, можливість вільно обирати власні наукові уподобання та пріоритети. Науковому доробку професорсько-викладацького складу Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» присвячено книжкову виставку, ознайомитись з якою можна у відділі бібліографії (1-й корпус) наукової бібліотеки.

Щирі вітання з Днем Незалежності України!

Слава Україні!

Директор наукової бібліотеки