Міжнародний день інтелектуальної власності

intelarticle

26 квітня відзначається Міжнародний день інтелектуальної власності. Ця дата та подія щорічно підкреслює значення інновацій у повсякденному житті людини та у вдосконаленні суспільства. Патенти, товарні знаки, авторське право як результати творчості та знань - є потужними інструментами сприяння економічному та культурному розвитку.

Науковці Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» активно реалізовують наукові ідеї через винахідницьку продукцію. За результатами виконання науково-дослідних програм у 2021 році 38 співробітників та 7 студентів університету подали заявки на захист інтелектуальної власності та отримали 32 охоронних документи, з яких 30 патентів на корисну модель й 1 свідоцтво на авторське право державну реєстрацію сорту рослин і 1 свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір.

Багаторічний системний характер роботи науковців за роки незалежності України приніс свої вагомі творчі результати. У підсумку загальний їх доробок перевищив позначку 700 об’єктів інтелектуальної власності. Саме тому за результатами винахідницької діяльності ЗВО «ПДУ» протягом останніх років постійно знаходиться серед кращих вишів України.

Вітаємо фахівців сфери інтелектуальної власності, винахідників, раціоналізаторів, науковців та творців із професійним святом. Нехай ваші результати завжди будуть найкращими!

(Цифрові дані надані Ларисою ЗАГНІТКО, завідувачем науково-дослідною частиною ЗВО «ПДУ»)

Директорка центру виховної роботи

і соціально-культурного розвитку Ольга ПРОКОПОВА