Конференція, приурочена 90-й річниці ботанічного саду

01 жовтня 2020 року науково-навчальна лабораторія «Ботанічний сад» відзначає 90 років від дня заснування. З метою відзначення цієї події в головному корпусі Подільського державного-аграрно-технічного університету було проведено конференцію «Ботанічний сад: вчора, сьогодні, завтра.

Ця зустріч об'єднала тих, хто може вважати себе справжніми шанувальниками пам'ятки природи, створеної людськими руками.

З вітальним словом до учасників конференції, колективу науково-навчальної лабораторії «Ботанічний сад» звернулася в.о. ректора Університету, проректор з навчальної роботи, доктор економічних наук, професор, Академік академії наук вищої освіти України Ірина Ясінецька.

«Сьогодні наш Ботанічний сад – це острівець природи в урбаністичному просторі, це гарне доповнення туристичних принад Кам'янця-Подільського, важлива база для проходження практики здобувачами вищої освіти ПДАТУ. Наш заклад пишається тим, що має в своїй структурі цей науково-дослідницький та культурно-просвітницький майданчик», - зазначила Ірина Анатоліївна.

Про шлях, який пройшов ботанічний сад за 90 років свого розвитку розповів його директор Хомовий М.М. Михайло Миколайович зазначив, що сьогодні в ботанічному саду проводяться роботи у напрямку утримання, збереження та відтворення рослинних ресурсів, шляхом інтродукції та акліматизації природної та культурної флори, а також охорони рідкісних, зникаючих видів.

Цікаві факти з історії ботанічного саду, про його розвиток, проблеми і успіхи  розповів завідувач кафедри рослинництва і кормовиробництва, ректор Подільського державного аграрно-технічного університету 2002-2014 рр., доктор сільськогосподарських наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Микола Бахмат.

Василь Печенюк, кандидат сільськогосподарських наук, заслужений працівник освіти, радник ректора Подільського державного аграрно-технічного університету, відзначив у своїй доповіді сумлінну працю колективу, побажав подальшого розвитку та процвітання.

Керівника науково-навчальної лабораторії «Ботанічний сад» Михайла Миколайовича Хомового та працівників підрозділу було відзначено Почесними грамотами Подільського державного аграрно-технічного університету і подарунками. Також працівники ботанічного саду отримали грамоти і подарунки від первинної профспілкової організації співробітників та студентів ПДАТУ.

Анонсувала наступні заходи, приурочені 90-й річниці Ботанічного саду модератор конференції, директор центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку Альона Кузема.

Ботанічний сад – це клопітка робота колективу, це любов до природи і рослинного світу. Сьогодні він вносить свій вклад в популяризацію екологічних та природоохоронних знань серед здобувачів вищої освіти ПДАТУ, населення міста, туристів.

Директор Центру виховної роботи
і соціально-культурного розвитку