Карантин продовжено до 11 травня - роз'яснення МОН України

Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

Відповідну інформацію розмістило Міністерство освіти і науки України на офіційному сайті.

"Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз'яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах", – зазначила в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

У Міністерстві зазначають, що інформацію про всі зміни в освітніх процесах, які відбуваються через карантин та відповіді на найбільш поширені запитання можна знайти на спеціальному інфоресурсі – mon-covid19.info.

Зокрема на інфоресурсі зазначається, що під час карантину навчання відбувається виключно дистанційно. Заклади вищої та фахової передвищої освіти мають академічну автономію. Вони самостійно визначають, як організувати освітній процес в умовах карантину та які технології використовувати для дистанційного навчання. Кожен студент має виконати індивідуальний навчальний план цього навчального року.

Важливо, що дистанційне навчання має бути збалансованим і давати студентам можливість досягти результату навчання, а не просто "закрити тему". Варто підібрати для цього відповідні форми, які не будуть обмежуватись виключно написанням письмових робіт.

Екзаменаційні сесії мають відбутись відповідно до графіків та розкладів, затверджених закладами. Якщо під час сесії відвідувати заклади освіти все ще буде заборонено, МОН допускає проведення екзаменів та заліків дистанційно у синхронному режимі та із забезпеченням надійної ідентифікації студентів.

Захисти дипломних робіт і атестаційні іспити можуть відбуватись онлайн у синхронному режимі із забезпеченням надійної ідентифікації студентів.Заклади самостійно обирають форму та програмне забезпечення, яке вони будуть використовувати для цього процесу. Зі свого боку кафедри, керівники дипломних робіт і самі студенти мають забезпечити контроль якості робіт та не допускати проявів академічної недоброчесності, зокрема плагіату тощо.

Терміни вступної кампанії безпосередньо залежитимуть від дати завершення карантину та, відповідно, термінів проведення ЗНО. Раніше у Міністерстві повідомили, що напрацювано два сценарії проведення вступної кампанії залежно від дати завершення карантину.

Детальнішу інформацію можна знайти за посиланням: mon-covid19.info