Філологія у технічному університеті: україно-іспанський досвід

День філолога – професійне свято філологів святкується в Україні 25 травня. Філологія у закладі вищої освіти технічного спрямування – це особлива сфера, - специфічна та цікава і, як виявилось, практично ідентична в українському та іспанському університетах.

Напередодні Дня філолога, завідувач кафедри іноземних мов Ірина Гуменюк зустрілась з колегою Політехнічного університету Картахени (UPCT), доктором філософії у галузі філологічних наук, Наталією Карбахоза. Наталія Карбахоза очолює кафедру іноземних мов, яка підпорядковується факультету економіки та туризму Політехнічного університету Картахени, працює викладачем англійської та німецької мов за професійним спрямуванням в UPCT понад 20 років, має велику кількість публікацій з філології, також займається перекладом та бере участь в багатьох міжнародних проєктах.

На зустрічі було обговорено специфіку викладання філологічних дисциплін, зокрема англійської мови за професійним спрямуванням у закладах-партнерах. Виявилось, що у навчальних програмах, методах викладання, викликах та перспективах в освітньому просторі Заклад вищої освіти «Подільський державний університет» має дуже багато спільного з іспанським університетом: це і та ж кількість кредитів на навчальну дисципліну, практично аналогічний контент дисципліни, наявність вступного тестування з визначення рівня студента, використання сучасних інтернет ресурсів, таких як TED Talks, Pod Casts для поліпшення комунікативних навичок студентів і багато іншого. Приємно відзначити, що ЗВО «ПДУ» рухається в напрямку інтернаціоналізації та швидко інтегрується в європейський та світовий простір вищої освіти.

Також протягом зустрічі було досягнуто домовленості щодо проведення спільних науково-практичних конференцій, панельних дискусій та круглих столів, написання статей та спільних навчальних посібників на наступний навчальний рік. НПП обох ЗВО обмінялись досвідом в галузі викладання мовних дисциплін та поділились ідеями щодо вдосконалення міжкафедральної співпраці. Щиро сподіваємось на продуктивність такої співпраці!

Ірина ГУМЕНЮК

image_2022-05-24_17-34-02-970image_2022-05-24_17-34-02-417image_2022-05-24_17-34-02-770image_2022-05-24_17-34-02-617