ЕКОЛОГІЧНІ ІНІЦІАТИВИ ДЛЯ КОЖНОГО (студентський екодиспут)

Зустріч викладачів кафедри хімії навчально-наукового інституту харчових технологій зі здобувачами вищої освіти, першокурсниками спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» факультету енергетики та інформаційних технологій відбулася у формі екологічного диспуту. Захід було проведено 24 березня поточного року на платформі ZOOM у форматі online. До розгляду пропонувались питання глобального та регіонального характеру. Кожне питання обговорили, навели приклади, зробили висновки. Замислитись спонукав перегляд пісні про Землю у виконанні ЛЮДИНИ-ЛЕГЕНДИ Майкла Джексона (1995р.) та україномовної версії цієї пісні (2022р.). Твір актуальний і в теперішній час, оскільки співаком були підняті питання прав людини, браконьєрства та охорони навколишнього середовища. Викладачів кафедри вразили досконалість вираження своїх думок, обізнаність здобувачів, їхній патріотизм та глибока любов до своєї Батьківщини.

Від загальних питань перейшли до поточних. Зокрема, обговорили проведення хімічних експериментів наукового плану на кафедрі хімії. На даний момент проводяться заміри вуглекислого газу в навчальних приміщеннях із використанням експрес-методу. Отримано цікаві результати, які потребують подальших досліджень. Наголосилось на важливості вуглекислого газу для безпечної життєдіяльності живих організмів (в томі числі і для людини), а також його негативний вплив в разі значного перевищення норм ГДК (гранично допустимих концентрацій).

Детальному обговоренню було піддано елементи “штучного інтелекту”, які широко використовують у світі, зокрема інтелектуальний контроль за водогонами в японських містах та японське паркування велосипеду за вісім секунд. Не залишились поза увагою також альтернативні джерела енергії сонячна, вітрова, гідроенергетика.

Дискутували про квітковий годинник Карла Ліннея; доцільність його використання в сучасних умовах. Наостанок познайомились із світовою екологічною десяткою міст світу; розказали про міста, які б хотілось відвідати...

Погодились, що Біосфера як екосистема, є єдиним цілим. Кожен повинен пам’ятати про правила екології, про те, що будь-яка діяльність людини приводить до відповідних наслідків у природі. Ми відповідаємо за світ, що нас оточує. Такий висновок зробили здобувачі, підсумовуючи результати екологічного диспуту.

Раїса Ямборак