День Української Державності

28 липня відзначаємо День Української Державності. У цього свята ще зовсім коротка історія, однак зараз воно набуло особливого значення. Неоголошена війна росії проти України змусила нас всіх розуміти існування Української державності як існування власного життя, як надію на щасливе майбутнє дітей, надію на свободу і мир серед вільних та мирних народів Європейського континенту.

Той, хто відзначає це свято – утверджує спадкоємність українського державотворення, захищає національні інтереси України, береже історичну справедливість та нівелює фейкові наративи з боку країни-агресора щодо історії Української державності.

Про це говорили учасники святкового зібрання в Закладі вищої освіти «Подільський державний університет», присвяченого Дню Української Державності. Працівники наукової бібліотеки університету представили книги та матеріали з її фондів, що ілюструють поступ національного державотворення. Багато з них пов’язані з історією вищої освіти в Кам’янці-Подільському, місті, якому судилося на короткий період стати столицею України.

З доповідями виступили Славко Полятинчук, голова ГО «Кам’янець-Подільське об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка» та регіональний координатор ВІ «Активна Громада Кам’янця Подільського» на тему: «Кам’янець-Подільський – соборна столиця України»  і директор наукової бібліотеки Артур Михайлик: «Заклад вищої освіти «Подільський державний університет» 100 років праці для України».

Головним лейтмотивом виступів звучало те, що Українській державності не 30, а понад 1000 років.

Відрадно, що серед гостей свята були не тільки викладачі і студенти ЗВО «ПДУ», але й курсанти Харківського національного університету внутрішніх справ. Не зважаючи на різну навчальну специфіку два університети об’єднує спільна мета – вільна, незалежна і заможна Україна!

Слава Україні!

Директор наукової бібліотеки Артур Михайлик