26 квітня – Чорнобиль: 35 років пам’яті…

Цьогоріч Україна відзначає 35-ту роковину трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.

Сьогодні ми з болем пригадуємо той наповнений сонцем і водночас найчорніший день в історії не тільки нашої країни, а й цілого світу. День, що і досі відлунює радіоактивними спогадами ліквідаторів і тих людей, які змушені були навіки прощатися з рідними домівками і тікати від полинової біди.

26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Відтоді кожен з нас живе з великою тривогою за майбутнє прийдешніх поколінь, яких торкнулося Чорнобильське лихо, і усвідомлює всю незахищеність людства перед катастрофами планетарного масштабу.

У ПДАТУ з нагоди 35-річчя від дня Чорнобильської трагедії відбулося дистанційне засідання круглого столу «Чорнобиль: 35 років пам'яті…», організованого кафедрою нормальної та патологічної морфології і фізіології, за участю директора Центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку Куземи А.Л., фахівців Центру Ітомліної-Напорчук А.Г., Українець Н.В., голови профкому співробітників та студентів Ліщук С.Г., викладачів кафедри НПМіФ Цвігуна О.А., Савчук Л.Б, Добровольського В.А., Каспрова Р.В.,Чепурної В.А., Пливанюка Є.В., та кафедри теоретико-правових і соціально-гуманітарних дисциплін Колосюк І.А., представників студентського Парламенту   університету.

Розпочався захід хвилиною мовчання, якою вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції. Присутнім були презентовані доповіді, в яких  було розкрито актуальні проблеми, пов'язані із причинами та наслідками аварії на ЧАЕС за історичним, екологічним, соціальним та політичним напрямком. У роботі круглого столу взяли участь студенти університету, учасники наукового гуртка «Радіобіолог» та науково-культурологічного гуртка «Джура».

Окрім проведення круглого столу, з метою вшанування мужності, самовідданості і високого професіоналізму ліквідаторів наслідків Чорнобильської трагедії, відбулося покладання квітів до пам'ятника ліквідаторам техногенної аварії на ЧАЕС. Ми вклоняємося перед мужністю, самовідданістю та високим професіоналізмом ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Також згадуємо тих, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя заради спасіння нашої землі і людей від страшної аварії. Їх подвиг – безсмертний! 

Ми знову й знову повертаємося подумки до Чорнобиля, до найстрашнішої техногенної катастрофи за всі часи існування людства. Маємо пам'ятати урок, який нам дав "мирний атом", і великий подвиг наших співвітчизників, що віддали свої життя і здоров'я, рятуючи планету від погибелі. 

Нехай наступні покоління ніколи не пізнають жахів радіації. Нехай ніколи не повториться Чорнобиль…

Директор Центру виховної роботи
і соціально-культурного розвитку
Альона Кузема