2-Й МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «АЛЬТЕРНАТИВНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ “ЗЕЛЕНОЇ” ЕКОНОМІКИ»

Уже стає традицією під святкування Дня науки у закладі вищої освіти «Подільський державний університет» проведення обміну досвідом наукових здобутків в сфері альтернативної енергетики. 18 травня 2023 року на базі навчально-наукової лабораторії «DAK GPS» факультету енергетики та інформаційних технологій знову відбувся 2-й Міжнародний круглий стіл «Альтернативні джерела енергії в контексті розвитку “зеленої” економіки».

Відкрила Міжнародний круглий стіл проректорка з навчальної роботи, професорка Ірина ЯСІНЕЦЬКА, яка підкреслила актуальність даного напрямку економіки та енергетики та наголосила на важливості звернення до даної наукової тематики та підтримання партнерських стосунків з науковцями інших країн.

В роботі круглого столу взяли участь науковці нашого закладу та інших освітніх та наукових установ України, що займаються проблематикою відновлювальної енергетики, зеленої економіки та екології. Прозвучало дев’ять доповідей наших колег, а всі бажаючі мали можливість доєднатись до заходу в якості слухачів.

Учасниками наукового заходу також були представники партнерських університетів з Польщі:

Краківський аграрний університет цікавими доповідями представили професор Кшиштоф МУДРИК, професор Марчін ЄВ’ЯЖ, а також аспірантка Олександра КЛИМЕНКО.

Варшавський університет природничих наук – SGGW представляли професор Шимон ГЛОВАЦЬКИЙ, докторка інженерії Вероніка ТУЛЕЙ та студентка Клара ГУМЕНІК.

Вже під час круглого столу багато науковців знайшли спільні інтереси. Відзначимо, що доповіді часто тісно переплітались, згуртовуючи науковців різних галузей і країн. Так за тематиками учасників можна виділити такі напрями як:

  • термічна обробка та спалювання біомаси – Кшиштоф МУДРИК (Краків), Марчін ЄВ’ЯЖ (Краків), Сергій ЄРМАКОВ, Тетяна КРАЧАН, Павло ФЕДІРКО, Олександр КОРЖЕНІВСЬКИЙ
  • ефективність вирощування і використання біоенергетичних культур – Ульяна НЕДІЛЬСЬКА, Михайло ГУМЕНТИК (ІБКіЦБ НАНУ, Київ), Олег ОВЧАРУК (НУБіП, Київ), Зоя ПУСТОВА,
  • утилізація комунальних відходів та екології – Олександра КЛИМЕНКО (Краків), Вероніка ТУЛЕЙ (Варшава), Олег ТКАЧ, Леся ШЕЛУДЧЕНКО
  • виробництво біоводню з біомаси – Шимон ГЛОВАЦКІ (Варшава), Тарас ГУЦОЛ (Поліський НУ, Житомир)
  • економічні та громадські аспекти розвиту ринку відновлювальних джерел – Юрій ПАСТУХ, Андрій ПЕЧЕНЮК, Олег КУЧЕР

Розпочалась фаза виступів з натурного досліду по спалюванні торефікованої соломи ячменю, який проводив Сергій ЄРМАКОВ, завідувач навчально-наукової лабораторії «DAK GPS». Тема термічної обробки біомаси була також ключовою ідеєю доповіді професора Марчіна ЄВ’ЯЖА з Кракова, який розповів про вплив параметрів торфікованої біомаси на подрібнюваність,  у доповіді завідувачки лабораторії хімії Тетяни КРАЧАН було подано аналіз структурних змін під час термічної обробки, а доповідь доцента Павла ФЕДІРКА, що стосувалась термохімічної переробки біомаси закінчилась ще одним натурним дослідом з демонстрацією горіння соломинок оброблених різними видами селітри.

Закрила роботу круглого столу деканша факультету енергетики та інформаційних технологій, професорка Людмила МИХАЙЛОВА, яка відмітила цікавість і високу якість усіх виступів. Вона націлила усіх на пріоритетні напрямки розвитку відновлювальної енергетики, а також наведеними успіхами та прикладами наукової роботи надихнула учасників заходу до подальшої праці.

Таким чином 2-й Міжнародний круглий стіл «Альтернативні джерела енергії в контексті розвитку “зеленої” економіки» знову об’єднав науковців і дослідників навколо спільних ідей та намітив сучасні тенденції в розвитку альтернативної енергетики.

 

Завідувач навчально-наукової лабораторії  «DAKGPS»
Сергій ЄРМАКОВ