Закордоне стажування аспірантів у Великобританії

На сучасному етапі професійне викладання дисциплін потребує детального вивчення практики та інноваційних технологій. Від цих трендів та сучасних векторів розвитку наукової галузі не відстають і наші аспіранти 2-го року навчання спеціальності «Професійна освіта» Василь Голіней та Віктор Слизюк, науковий керівник канд. пед. наук, доцент кафедри професійної освіти Оксана Ляска.

Протягом піврічного стажування в рамках академічної мобільності на базі Міжнародного центру стажування IIC UKRAINE здобувачі вищої освіти університету перебували у Великобританії на фірмі «Cobrey Farms», м. Росс-он-Вай, графство Герефордшир.

Підприємство має в наявності понад 2500 га земель на яких вирощують такі культури: спаржа, ревінь, чорниця, зелена квасоля, горох, броколі та картопля. Вся продукція є найвищої якості, що дозволяє її реалізовувати на ринках ЄС.

На підприємстві працевлаштовано близько 800 осіб, що забезпечують вирощування продукції, подальше її пакування та реалізацію.

За час проходження стажування майбутні доктори філософії мали змогу ознайомитись з сучасними інноваційними технологіями виробництва, змогли вивчити та проаналізувати систему менеджменту на підприємствах Англії, детальніше побачити різні типи сільськогосподарської техніки, яким надають перевагу аграрії Західної Європи. Здобувачі на практиці побачили та вивчили особливості управління та ведення бізнесу у Великобританії.

Також, варто зазначити, що під час стажування аспіранти мали змогу ближче ознайомитись з культурою, традиціями та історією Сполученого Королівства.

Завідувачка аспірантури, докторантури ПДАТУ,
д.е.н., доцент Оксана Бялковська