Тренінг-навчання фахівців експертної служби МВС України

Відповідно до плану основних заходів державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України на 2019 рік Хмельницький НДКЕКЦ спільно з Навчально-науковим центром перепідготовки і підвищення кваліфікації Подільського державного аграрно-технічного університету, на базі кафедри ремонту машин і енергообладнання, 17 березня провели тренінг-навчання фахівців Експертної служби МВС на тему «Дослідження металів, сплавів і виробів з них».

В.о. директора ННЦ ППК, Федірко П.П. у доповіді навів теоретичні основи матеріалознавчої та металознавчої експертиз. Описав основні принципи та методики встановлення причин руйнування різних матеріалів, а також чинники, що впливають на процеси руйнування деталей машин та механізмів, зварних з'єднань, конструкцій, тощо.

Виступаючи перед учасниками тренінг-навчання, доцент кафедри РМіЕО, представник у справах з інтелектуальної власності Бончик В.С., зупинився на питаннях дотримання основних вимог чинного законодавства при захисті авторських прав на методичні матеріали.

Під час проведення навчання обговорювалися проблемні питання при проведенні металознавчої експертизи. Кандидат технічних наук Корчак М.М. продемонстрував роботу стилоскопа "Спектр" на якому можна визначати вміст вуглецю, кремнію, сірки та інші хімічних елементів у сталях і сплавах. Учасники обмінювалися позитивним досвідом та ознайомилися з новими методами досліджень та програмними продуктами.

Проведення подібних заходів стає регулярним і дуже корисним, адже спілкування всіх зацікавлених сторін сприяє налагодженню дієвої співпраці науковців з фахівцями-експертами.

Прес-центр ПДАТУ