Вітання з 65-ою річницею від часу відновлення

Шановні науково-педагогічні працівники, співробітники, здобувачі вищої освіти, випускники!

Щиросердечно вітаю Вас із визначною подією в історії нашого університету – 65-річчям від часу відновлення Кам'янець-Подільського сільськогосподарського інституту!

На початку 50-х років ХХ ст. у Радянському Союзі почали здійснюватися важливі господарські заходи, спрямовані на ліквідацію негативних явищ, спричинених наслідками Другої світової війни. Сільське господарство вимагало термінової реорганізації, відчувалася значна нестача кваліфікованих кадрів для агарного сектору.

Така ситуація створила передумови для відновлення Кам'янець-Подільського сільськогосподарського інституту. Неабиякого значення у цьому відігравало рішення січневого Пленуму ЦК КП України (1954 року) про стан сільського господарства, а також Постанова Ради Міністрів і ЦК КПРС від 30 серпня 1954 року про поліпшення навчального процесу у вищій школі. Згідно з постановою, передбачалося розширити обсяги підготовки спеціалістів для промисловості, сільського господарства і народної освіти.

За пропозицією Міністерства вищої освіти УРСР, Рада Міністрів СРСР прийняла рішення від 26 жовтня 1954 року про відновлення діяльності Кам'янець-Подільського сільськогосподарського інституту. 7 лютого 1955 року інститут відновив свою роботу і гостинно відчинив двері для студентів.

За минулі 65 років функціонування закладу освіти зроблено чимало: підвищено його статус, значно розширено структуру, матеріально-технічну базу, збільшено перелік напрямів підготовки і спеціальностей. За цей час випущено більше 62 тисяч фахівців, які працювали і працюють не тільки в аграрному секторі економіки. В університеті навчалися талановиті науковці, освітяни, державні та політичні діячі, службовці Збройних сил України, Служби безпеки України і Міністерства внутрішніх справ України. Особливе місце в історії закладу займають випускники-Герої: двоє Двічі Герої Соціалістичної Праці, 28 Героїв Соціалістичної Праці, 6 Героїв України.

Протягом цього часу виш зазнав і кількох реорганізацій: у 1995 році на його базі створено Подільську державну аграрно-технічну академію, а у 2004 році – надано нинішній статус - Подільського державного аграрно-технічного університету.

Однак, перейменування не змінювали суті освітньої та наукової установи, не змінювали мети діяльності й завдань її роботи. Вони полягають у підготовці молодої людини до життя, до праці на власне благо, задля добробуту своєї родини та Батьківщини. Метою нашої діяльності було й залишається підготовка висококваліфікованих фахівців для аграрного сектору економіки, виховання нового покоління, формування його світогляду, переконань, цінностей, підвищення культурного та інтелектуального рівня населення України. Така спрямованість роботи була актуальною в минулому, особливо важлива зараз, і буде, я впевнений, необхідною у майбутньому.

Вірю, що спільними зусиллями ми й надалі будемо демонструвати свій потужний професійний рівень, високі стандарти підготовки фахівців, примножувати імідж нашого університету в Україні та за кордоном.

ректор,
доктор економічних наук, професор,