Участь в Освітянському сніданку на тему «Дотримання академічної доброчесності»

 13 вересня 2023 року в рамках Тижня громадянського суспільства, Громадською організацією «КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ «РАТУША» у м. Кам’янці-Подільському був організований і проведений Освітянський сніданок на тему «Дотримання академічної доброчесності». Участь в цьому заході взяли представники Закладу вищої освіти «Подільський державний університет»: Наталія УКРАЇНЕЦЬ – в.о. директора центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку, Юлія ГОРЮК – голова наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених, представники студентського самоврядування – Роксолана БІЛЯВСЬКА та Євген ЖИГАЛОВ.

Партнерами заходу виступили Кам’янець-Подільська міська рада, учасники проекту «Волонтер в законі», сектор дотриманням прав людини Кам’янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області.

Серед учасників освітянського сніданку були представники десяти закладів освіти I-IV рівнів акредитації міста: Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, ЗВО «Подільський державний університет», Харківського національного університету внутрішніх справ, ВСП «Кам'янець-Подільський фаховий коледж харчової промисловості НУХТ», ДВНЗ «Кам'янець-Подільський індустріальний коледж», КЗ «Кам'янець-Подільський медичний фаховий коледж», ВСП «Кам'янець-Подільський фаховий коледж ЗВО «Подільський державний університет», КЗ «Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв ім. І.Карабиця», Навчально-реабілітаційного ЗВО «Кам'янець-Подільський Державний інститут», Кам’янець-Подільського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну, Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв.

Присутні обговорили ряд актуальних питань, які стосуються:

-      дотримання академічної доброчесності у частині протидії академічному та самоплагіату, фабрикації та фальсифікації під час освітнього процесу чи проведення наукових досліджень, необ’єктивному оцінюванню та хабарництву;

-      протидія булінгу, дискримінації, проявам насильства в освітньому середовищі та налагодження співпраця з правниками та правоохоронними органами у даному аспекті;

-      значення медіаграмості та свободи слова для формування громадянського суспільства.

Освітянський сніданок пройшов у формі конструктивної бесіди, в результаті якої учасники обмінялися досвідом з розглянутої проблематики та виробили спільні ініціативи для підвищення рівня дотримання академічної доброчесності і рівня  дотримання прав людини в освітніх закладах громади.

В.о. директора центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку

Наталія УКРАЇНЕЦЬ