Тарас Шевченко на Поділлі

В рамках  Шевченківських днів кафедра права, професійної та соціально-гуманітарної освіти ЗВО "ПДУ" організувала культурно-освітній захід для студентів першого курсу спеціальності "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", присвячений 210-й річниці від дня народження геніального Кобзаря.

Доцент кафедри, кандидат історичних наук В.А. Нестеренко у своїй презентації висвітлив  передумови та причини візиту Тараса Шевченка до Кам'янця-Подільського восени 1846 р.  Він  проаналізував обставини перебування Тараса Шевченка у місті над Смотричем, його зустрічі із представниками місцевої цивільної та релігійної влади,  підкреслив, що матеріали та легенди, які  зібрав Тарас Григорович на Поділлі, були використані геніальним поетом у своїй подальшій творчості. Зокрема, легенди та  матеріали, зібрані Тарасом Шевченком про Устима Кармалюка, знайшли своє відображення у поемі "Варнак".               

Окремо  доповідач розглянув питання про Шевченківські місця на карті Кам'янця-Подільського. Була наведена інформація про появу у місті під час Української національно-демократичної революції  вулиці Тараса Шевченка, що до того часу називалась проспектом Романових на честь династії, яка царювала на Московщині з 1613 р. до 1917 р. Валерій Анатолійович також  коротко зупинився на питанні про діяльність у місті Шевченківського театру та міської школи №2 ім. Т. Шевченка, розповів про відомих людей, які там працювали.

Професор кафедри  права, професійної та соціально-гуманітарної освіти, доктор філософських наук М. Д. Попович у своїй доповіді зупинився на значенні творчості Тараса Шевченка для розвитку української національної культури, навів докази того, що твори видатного поета мають міжнародне значення. Микола Дмитрович також коротко проаналізував філософські погляди Кобзаря, підкреслив, що вони відображали менталітет та психологію українського селянства.

Учасники заходу прийшли до висновку, що творчість Т. Шевченка не втратила свого значення і актуальності у наші дні. Кожний читач може знайти у його працях для себе щось цікаве: чи то ліричні твори, чи революційні поеми та вірші, чи захоплюючі праці на історичну тематику. Висловлювалось побажання, щоб були створені нові цікаві кінофільми  про Т. Шевченка, які показали б його не тільки як символічну національну "ікону", а як живу людину із усіма своїми пристрастями та бажаннями.        

 Матеріал підготувала
Кафедри права, професійної та
соціально-гуманітарної освіти
ЗВО «Подільський державний університет»