Сторінка історії університету

В архітектурному ансамблі території перед головним корпусом Закладу вищої освіти «Подільський державний університет», серед природньої його частини, домінує могутнє дерево карпатської (європейської) смереки. Висока струнка рослина з густою кроною мимоволі притягує увагу і слугує чудовою окрасою ландшафту головної площі університету. Для багатьох студентів і жителів Кам’янця-Подільського це дерево давно стало звичною часткою живої природи нашого зеленого міста, на якій, як кажуть, відпочиває зір.

Цього року смереці виповнилося 57 років. 22 березня 1966 р. її посадили студенти – першокурсники другої групи агрономічного факультету під керівництвом і за допомогою учбового майстра Еммануїла Пащенка. Всього було висаджено чотири дерева, які прибули з ботанічного саду: студенти другої групи робили це в нижній частини площі, зліва від входу до головного корпусу, а першої – справа, у верхній частині палісадника.

Про це згадували випускники 1970 р. тодішнього Кам’янець-Подільського сільськогосподарського факультету Анатолій Чесановський, Людмила Лавренюк, Сидір Мацей. Микола Сидорчук та інші, які особисто висаджували історичні смереки і які відвідали рідну «alma mater» 27 травня 2023 р.

Шановні гості відвідали навчальні корпуси, де пройшли чи не найкращі роки життя, зі словами вдячності згадали про своїх вчителів і тих, хто сидів поряд на студентській лаві. Згадували перше вересня 1965 р., коли у приміщенні читального залу (другий поверх першого корпусу) бібліотеки сільськогосподарського інституту його ректор, Семен Сербін, урочисто провів посвяту в студенти. Тоді залікову книжку і студентський квиток отримали 50 студентів-агрономів, набраних на перший курс.

Колишні випускники-аграрії побажали ректору, професору Володимиру Іванишин, щоб чудовий вид навпроти вікон його робочого кабінету і надалі надихав його до плідної праці на благо рідного університету, всієї громади, України.

Артур Михайлик, асистент кафедри
права, професійної та соціально-гуманітарної освіти.

1. P. s. На першому фото зліва направо: випускники-агрономи 1970 р. Сидір Мацей, Анатолій Чесановський, Ніна Чесановська, Микола Сидорчук, Людмила Лавренюк, Василь Скрижинецький і Анатолій Приймак (гість університету) на фоні історичної смереки.