Історія козацтва у фондах наукової бібліотеки ПДАТУ

В Україні слово «козак» означає набагато більше, ніж воїн, який боронить рідну землю та наводить страх на ворогів. Козак – це символ свободи, звитяги, сили, завзяття та непереможного народного духу. Українська мати вірить і надіється, що її син виросте «справжнім козаком».

Здавна козацтво особливо шанувало Богородицю-Покрову, яку мало за заступницю та захисницю. Головна січова церква була на честь Покрови, на Свято Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, козаки обирали собі кошового отамана.

 У народі Свято Покрови було одним з найбільших. Після нього розпочинався час для весілля, свят, вечорниць та сватання. Тоді врожай вже було зібрано, люди могли відпочити, а в дітей з'являвся час для навчання.

Продовжуючи традиції і з нагоди Свята колектив наукової бібліотеки ПДАТУ створив книжкову виставку, присвяченому історії козацтва. Її сформовано з книг, що зберігаються в нашій книгарні. Приємно, що першими відвідувачами презентації стали студенти 1-го курсу спеціальностей «Економіка», «Агроінженерія» та «Ветеринарна медицина».

Просимо усіх бажаючих відвідати 1-й корпус та ознайомитися з представленими виданнями.

Щиро вітаємо колектив нашого університету та студентів зі Святом Покрови Пресвятої Богородиці! Зичимо миру, добра, злагоди та козацького здоров'я!

Колектив наукової бібліотеки ПДАТУ