Богдан Лепкий – одна з вершинних постатей в історії українського письменства і культури

«Ми віримо глибоко й безконечно,
Що правда і добро,
І наш народ не вмре!»
(Б. Лепкий)

Цими днями виповнюється 80 років з дня смерті геніального письменника-патріота Богдана Сильвестровича Лепкого. Це видатний поет, прозаїк, критик, видавець, перекладач, історик літератури, літературознавець, громадсько-культурний діяч, художник, публіцист. На вшанування пам'яті талановитого земляка 15 липня 2021 р. в літературному клубі ПДАТУ «Ліра» пройшов вечір пам'яті письменника.

Богдан Лепкий – багатогранна особистість, оскільки він – поет і письменник, художник і мистецтвознавець, дослідник літературних процесів і перекладач, автор текстів численних музичних творів і теоретик феномену Українського Січового Стрілецтва, видатний педагог і активний громадський діяч.

Творча спадщина Б. Лепкого становить понад 80 власних книг, у т. ч. цикл романів «Мазепа», повісті, оповідання, казки, спогади, збірки віршів та поеми, також переклади, статті літературного та мистецького спрямування, опубліковані у численних газетах, журналах, альманахах, календарях, збірках. Він упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями. Бібліографія творів Богдана Лепкого становить до тисячі позицій.

Не багато творів нашої класики спроможні з більшою силою укріпити в українцеві його українськість, або ж збудити її приспану.

P. S. Незабаром вийде друком бібліографічний показник праць Богдана Лепкого, підготовлений працівниками нашої книгозбірні.

Cпівробітники наукової бібліотеки
Циганок О. М., Посітко Л. А.