Проєкт «Норвегія-Україна» був започаткований у 2003 році у місті Севастополі. Метою проєкту стало ефективне впровадження моделі професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в державну систему України.
З моменту реалізації в проєкті було задіяно 39 українських міст та понад 20 закладів вищої освіти нашої держави, а також університет королівства Норвегія «НОРД».
З осені 2020 році Заклад вищої освіти «Подільський державний університет» задіяно до реалізації проєкту «Норвегія – Україна», який розроблений спільно «НОРД» університетом та Міжнародним фондом соціальної адаптації з урахуванням рекомендацій швейцарської консалтингової компанії (Женевський центр демократичного контролю за збройними силами) DCAF. Основна особливість полягає в тому, що, поряд з наданням допомоги в професійній і соціальній адаптації військовослужбовцям, ветеранам війни та членам їхніх сімей і сімей загиблих, проєкт повинен сприяти створенню в Україні державної системи адаптації.
Сьогодні, 18 грудня 2021 року відбулось підведення підсумків вже третього, осіннього, семестру слухачів курсів за напрямком підготовки «Аграрний менеджмент» за міжнародним проєктом «Норвегія-Україна» Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему у Закладі вищої освіти «Подільський державний університет».
Ректор, заслужений працівник сільського господарства України, доктор економічних наук, професор Володимир ІВАНИШИН висловив вдячність від усього зібрання відповідальним виконавцям проєкту з норвезької сторони - «НОРД» університету та виконавцям проєкту в Україні - «Міжнародному фонду соціальної адаптації», зокрема директору Володимиру РУБЦОВУ та координатору Ользі ФІЛІНІЙ.
За словами випускників попередніх років Руслана ЧЕРНІЯ та Олега ВЛАСЮКА саме завдяки «Міжнародному фонду соціальної адаптації» тисячі військвослужбовців України отримали шанс впевнено почати нове життя та легше інтегруватися в державну систему.
Як висловився випускник третього набору осіннього семестру 2021 року проєкту «Норвегія – Україна» В'ячеслав ТРАЧ: «Проблемних питань, які доводиться вирішувати військовослужбовцям та учасникам АТО/ООС в мирному житті, виникає чимало і самотужки їх вирішити іноді надзвичайно складно. У людей, які протягом тривалого часу були відірвані від звичайного буденного життя, виникають абсолютно нові питання та потреби. Громадянське суспільство в цьому випадку має бути готовим допомогти, створити умови для адаптації»
Керівник громадської організації, що стала реалізатором проєкту «Норвегія-Україна» в нашому місті, голова «Кам'янець-Подільського об'єднання товариства «ПРОСВІТА» ім. Тараса Шевченка», В'ячеслав ПОЛЯТИНЧУК продемонстрував яскравий приклад готовності громадянського суспільства активізовуватися задля вирішення спільних завдань, доказом чого стала співпраця Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» у рамках проєкту із громадською організацією «Кам'янець-Подільського об'єднання товариства «ПРОСВІТА» ім. Тараса Шевченка».
Невід'ємною складовою проєкту «Норвегія-Україна» є наукова база університету і, безумовно, досвід та професіоналізм викладачів, що передавали знання та навики слухачам курсу з напрямку «Аграрний менеджмент».
Привітання з успішним завершенням проєкту прозвучали і від імені депутатів Кам'янець-Подільської міської ради ПП «Слуга народу» в особі Валентини БОРКОВСЬКОЇ, за словами якої: «Відвідування креативних ефективних підприємств нашого регіону дозволить випускникам проєкту інтегруватися у систему сучасного бізнесу, ефективного менеджменту та маркетингу, а спілкування з фахівцями із соціальної реабілітації, громадськими діячами, управлінцями дозволить якнайшвидше інтегруватися у державну систему нашої країни».
Депутат висловила безмежну вдячність присутнім слухачам за захист територіальної цілісності нашої Батьківщини та побажала напередодні новорічних і різдвяних свят сімейного затишку, благополуччя, здоров'я та миру на рідній землі.
З вітальним словом до слухачів звернувся лектор курсів перепідготовки, відповідальний секретар приймальної комісії, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи, страхування та електронних платіжних систем, Андрій ЗЕЛЕНСЬКИЙ, який щиро побажав успіхів та реалізації всіх добрих задумів і запропонував продовжити навчання в університеті за обраним напрямом.
Координатор проєкту від ЗВО «ПДУ», директор Навчально-наукового центру перепідготовки і підвищення кваліфікації, кандидат технічних наук, доцент Павло ФЕДІРКО наголосив, що під час навчання на курсах в університеті учасники проєкту отримали теоретичну підготовку із кращими науково-педагогічними працівниками Закладу вищої освіти «Подільського державного університету», мали психологічну та юридичну підтримку кваліфікованих фахівців, були залучені до практичних занять на базі кращих сільськогосподарських підприємств області, центру зайнятості, органів державного земельного кадастру тощо.
Щира вдячність усім, хто працював над успішною реалізацією проєкту та усім слухачам, за нові знання, дипломи і майбутні успіхи!
Бажаємо вам втілення усіх задумів на благо нашої Вітчизни, зичимо міцного здоров'я, наснаги, успіху, достатку та добра!