Вже стало традиційним у Закладі вищої освіти «Подільський державний університет» проведення захистів бізнес-планів розвитку підприємницької діяльності слухачів професійної перепідготовки військовослужбовців, звільнених в запас за програмою «Аграрний менеджмент» (проект «Норвегія-Україна»). Проект «Норвегія-Україна» – це практична можливість для ветеранів отримати кваліфіковану професійну перепідготовку, успішно працевлаштуватися або відкрити власний бізнес.
Нагадаємо, що проєкт «Україна ‒ Норвегія» започатковано за ініціативи Міжнародного фонду соціальної адаптації, МЗС Норвегії й Університету NORD у 2003 році й передбачав професійну перепідготовку та соціальну адаптацію звільнених військових та членів їхніх родин. Завдяки проєкту у 2014-му створено, а 2016-го розширено Норвезько-Український університетський альянс. Нині до нього входять 16 університетів (15 українських та норвезький NORD Університет). Із 2015 року до проєкту додались нові категорії слухачів: учасники бойових дій, члени їхніх родин, волонтери. Випускники курсів отримують свідоцтво про профпідготовку державного зразка (від навчального закладу України), спільний сертифікат університету NORD і українського навчального закладу, спільний диплом МЗС та Міноборони Норвегії.
15 грудня 2021 року відбулося підсумкове заняття з дисципліни «Бізнес-планування та ведення власної справи», на якому слухачі професійної перепідготовки військовослужбовців, звільнених в запас за програмою «Аграрний менеджмент» (проект «Норвегія-Україна») презентували свої бізнес-плани.
Серед проєктів слухачів були представлені цікаві бізнес-ідеї у сфері технічного сервісу (створення і функціонування шиномонтажу), вирощування зернових культур, розведення риби у ставку; відкриття і функціонування відкритого кінотеатру, надання фінансових послуг в сфері аграрного виробництва та інші.
Керівництво розробкою та експертизу представлених бізнес-планів було здійснене доктором економічних наук, професором, завідувачем кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування ЧИКУРКОВОЮ Аллою Дмитрівною..
Найкращими бізнес-планами з огляду на дотримання методичних вимог щодо їх написання та презентації було визнано проєкти ФІМІНА Геннадія (надання технічних послуг), ФІМІНОЇ Ганни (надання фінансових послуг в сфері аграрного виробництва), ТОПОЛЬСЬКОЇ Марини (вирощування зернових культур) та ВОЙЦЕХОВСЬКОЇ Вікторії (відкриття і функціонування відкритого кінотеатру).
Бажаємо подальших успіхів і плідної праці всім слухачам професійної перепідготовки військовослужбовців, звільнених в запас за програмою «Аграрний менеджмент» (проект «Норвегія-Україна»).
Д-р. екон. наук, професор, завідувач кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування Алла ЧИКУРКОВА