Підписано договір щодо участі Подільського державного аграрно-технічного університету у проекті «Норвегія – Україна»

Напередодні в Подільський державний аграрно-технічний університет завітали представники Міжнародного фонду соціальної адаптації (МФСА). За результатами візиту підписано угоду про реалізацію проекту «Норвегія  - Україна», UKR - 20/002 (NUPASS) «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему». Члени ректорату разом з президентом МФСА Володимиром Рубцовим домовились про співпрацю й сприяння учасникам АТО в професійній підготовці за програмою «Аграрний менеджмент».

У ході робочої зустрічі, по закінченню процедури підписання договору, були також обговорені можливі форми подальшої співпраці в науковій сфері, а також необхідність пошуку шляхів інтеграції процесів професійної адаптації колишніх військових в державну систему.

Президент МФСА Володимир Рубцов зазначив, що участь у проекті надає ветеранам не лише можливість отримати документ про отриману освіту. У взаємодії з державними установами, громадськими організаціями, фондами, місцевими адміністраціями і бізнесом, фонд і після завершення курсів з перепідготовки, підтримує випускників. Все це дозволяє реалізувати не тільки теоретичну, а реальну адаптацію учасників проекту у суспільстві.

Координатор проєкту від ПДАТУ Павло Федірко поінформував представників Міжнародного фонду (МФСА), що протягом підготовчого періоду були здійснені необхідні заходи щодо підготовки проекту угоди. Зокрема, було проведено низку зустрічей з керівництвом Кам'янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного і міського центрів зайнятості, начальником Кам'янець-Подільського гарнізону,  представниками об'єднаного міського військового комісаріату та інших структур.

Учений секретар ПДАТУ Олена Кобернюк відзначила, що перевагами участі в програмі перепідготовки – є абсолютно безкоштовне навчання, робота з кваліфікованими викладачами-практиками, аналіз та робота над реальними бізнес-планами, консультації успішних підприємців та представників бізнесу, екскурсії та практики на підприємства міста і району, соціально-психологічна реабілітація та ін. Загалом, курс «Аграрний менеджмент» є ефективним, оскільки під час навчання відбувається взаємний обмін досвідом та щире бажання наших викладачів передати слухачам увесь багаж знань, затребуваний на ринку праці та покликаний сприяти їхньому працевлаштуванню в цивільному житті.

Організацією-партнером, відповідальною за виконання заходів з комплектування навчальних груп і контролю за відвідуванням занять, є Благодійний фонд «Центр допомоги кам'янчанам, учасникам АТО», директор фонду Роман Браеску-Семенишин.

Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Тетяна Любінецька висловила подяку всім учасникам процесу – МФСА, БФ «Центр допомоги кам'янчанам, учасникам АТО», адміністрації та викладачам університету  та побажала учасникам програми успішного та продуктивного навчання, приємних вражень та обов`язково – втілення в життя своїх ідей.

Координатор проекту,
директор навчально-наукового центру
перепідготовки і підвищення валіфікації
Павло Федірко