XIII Міжнародний молочний конгрес

3-4 березня 2020 року в с. Березівка Макарівського району Київської області KievExpoPlaza проходив XIII Міжнародний молочний конгрес, учасниками якого були науково-педагогічні працівники кафедри технології виробництва, переробки і стандартизації продукції тваринництва ПДАТУ Ю.М. Євстафієва та В.І. Бучковська

ХІІІ Міжнародний молочний конгрес – щорічний бізнес-майданчик для ключових гравців молочного ринку, що дозволяє ознайомитися із ситуацією в галузі, новітніми розробками, почути доповіді провідних світових та вітчизняних експертів, а також визначити курс розвитку галузі. Окрім того, це ще і можливість об'єднати зацікавлені сторони, визначити можливості для інвестицій та продуктивно провести час у колі однодумців. 1500 учасників Конгресу – це управлінці, власники молочнотоварних ферм, спеціалісти підприємств, представники влади, провідні вітчизняні та закордонні експерти, міжнародні організації, фінансові установи, комерційні компанії та представники засобів масової інформації.

Традиційно цього року учасники працювали протягом двох днів у трьох секціях:

1. «Українська молочна галузь: виклики та стратегії»: підсумки галузі за 2019 рік, основні тенденції розвитку, світовий молочний ринок та українські перспективи, що потрібно аби потрапити до топ світових виробників.
  2. «Технології виробництва молока та управління сучасною МТФ»: особливості годівлі та утримання корів, епізоотичні загрози сучасного молочного скотарства, недооціненні резерви МТФ, оптимізація процесів в умовах глобальної зміни клімату.
  3. Всеукраїнська ветеринарна конференція: профілактика, лікування незаразних, а також інфекційних та інвазійних хвороб у великої рогатої худоби, способи покращення ефективності відтворення корів.

Також було представлено надзвичайно цікаві локації – спеціалізовану виставку по молочному скотарству та ярмарок-дегустацію від українських виробників молочної продукції «Смакуй Українське».

Виступали провідні фахівці галузі молочного скотарства з Франції, Данії, Швеції, Нідерландів, Німеччини та інших країн. Приємно вразило, те що доповідачами були випускники нашого Подільського державного аграрно-технічного університету, спеціальності технологія виробництва і переробки продукції тваринництва на секції «Національна ветеринарна конференція» – Юрковська Світлана (головний зоотехнік ТОВ «АФ «Соняшник»» (Полтавська область)), яка представляла досвід роботи господарств та секції «Технології виробництва молока та управління фермою» і Білоус Андрій (фахівець з годівлі, ТОВ «КВС-Україна») – тема виступу «Якість житнього силосу як запорука високої продуктивності дійного стада».

Дякуємо організаторам даного заходу за відмінну організацію та надіємося на подальшу співпрацю.

Окрема подяка випускникам Подільського державного аграрно-технічного університету В.Є. Харкавлюку (Консультаційний Центр Асоціації виробників молока) та С.М. Блюсюку (ТОВ «Текро») за запрошення!

Пресцентр ПДАТУ