Відзначення 120 річниці від дня народження академіка О.В. Квасницького

Випускники Подільського державного аграрно-технічного університету - видатні особистості. Саме тут, отримав путівку в життя, видатний вчений – академік Академії наук УРСР, Герой Соціалістичної Праці, Лауреат Державної премії УРСР, заслужений діяч науки і техніки УРСР Олексій Володимирович Квасницький (1900-1982 рр.).

Народився Олексій Володимирович 24 лютого 1900 року на Миколаївщині. З 1921 по 1925 роки він навчався у Кам’янець-Подільському сільськогосподарському інституті (нині Подільський державний аграрно-технічний університет). Пізніше він з теплотою згадував ці роки.

Квасницький О.В. – автор наукових розробок світового рівня: з фізіологій живлення свиней, трансплантації ембріонів свиней, овець, кіз, кролів, внутрішньоматкового осіменіння корів та фракційного методу штучного осіменіння свиней, які є основними складовими сучасної біотехнології.

У 1950 році О. В. Квасницьким вперше у світі одержані хірургічним способом поросята-трансплантати. За вирішення цієї та інших галузевих проблем у 1966 році йому присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, а в 1977 році він став Лауреатом Державної премії УРСР.

Саме 120 річчю від дня народження Олексія Володимировича було присвячено конференцію, яка відбулася 24 лютого на кафедрі технології виробництва, переробки і стандартизації продукції тваринництва факультету ветеринарної медицини і технологій у тваринництві. Під час конференції присутніх ознайомили з науковими і творчими здобутками академіка та його спогадами про навчання в інституті.

Крім того, 24 лютого виповнилось 83 річниця від дня народження Василя Івановича Іустінова, який 18 років (з 1983 по 2001 рр.) працював деканом зооінженерного факультету. Із спогадами про колегу виступив професор Іван Іванович Тимофійшин, який також презентував архівні фото з Василем Івановичем.

Спадок наших вчених на віки вписаний в історію університету.

Прес-центр ПДАТУ