Конференція "Єдиний світ – єдине здоров'я

 

3-4 червня 2025 року відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Єдиний світ – єдине здоров’я», яка зібрала провідних фахівців з різних галузей для обговорення глобальних викликів у сфері охорони здоров'я та пошуку спільних рішень. Ця подія стала важливою платформою для обміну знаннями, досвідом та ідеями, що сприятимуть формуванню цілісного підходу до здоров'я людини, тварин та навколишнього середовища.

Організаторами конференції були: Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства НААН України, Одеса, Українa, Поморський університет у Слупську, Слупськ, Польща, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Київ, Україна, Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», м. Кам'янець-Подільський, Україна, Університет Миколи Коперника в Торуні, Польща, Чернігівський національний університет імені Т.Г. Шевченка «Чернігівський колегіум».

З вітальним словом від колективу нашого університету до учасників ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Єдиний світ – єдине здоров’я», звернулась проректор з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності Ірина Ясінецька. Наголосила на велику працю, що очікує у повоєнний час на спеціалістів галузі та побажала плідної праці учасникам конференції.

Наша участь у конференції була надзвичайно плідною. Професор Вячеслав ДАНЧУК у пленарній доповіді «Роль магнію в адаптації молочних корів до літнього теплового стресу». Розкрив основні механізми біологічного впливу магнію на живі організми. Обговорювалась перспектива використання органічних солей магнію з метою профілактики теплового стресу високопродуктивних корів.

У секційних засіданнях докторка ветеринарних наук, доцентка Юлія ГОРЮК представила доповідь «Бактеріофаги як антимікробні засоби у ветеринарній медицині». Доповідь викликала дуже жваве обговорення серед учасників конференції.

Олександр БОДНАР, кандидат біологічних наук, доцент представив доповідь на тему: «Раціональне застосування антибіотиків та препаратів йоду при лікуванні корів за після отельного ендометриту». 

Особливо цінним був досвід спілкування з міжнародними експертами. Це дозволило нам поглибити розуміння комплексного характеру проблеми "Єдиного здоров'я" та визначити нові перспективи для майбутніх досліджень.

Участь у конференції "Єдиний світ – єдине здоров'я" стала важливим кроком у розвитку наших наукових зв'язків.

  Інформацію підготувала                                         Любов САВЧУК