Дистанційне навчання на кафедрі інфекційних та інвазійних хвороб

На віддалений режим перейшла не лише офісна робота, але і освітній процес. Дистанційне навчання - новий освітній досвід, що з'явився в Україні зовсім недавно, але вже встиг отримати своє місце в педагогічному середовищі, особливо зараз, коли весь світ живе в умовах вимушеного карантину.

На кафедрі інфекційних та інвазійних хвороб факультету ветеринарної медицини і технологій у тваринництві в режимі онлайн проводяться заняття для студентів спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» з дисциплін: «Ветеринарно-санітарна експертиза», «Епізоотологія та інфекційні хвороби», «Спеціальна епізоотологія»,  «Паразитологія та інвазійні хвороби», «Глобальна паразитологія».

Так, практично не виходячи з дому студенти підтримують контакти з викладачами за допомогою телекомунікаційних технологій, у тому числі відеозв'язку, та одержують структурований навчальний матеріал, представлений в електронному вигляді. Для успішного проведення дистанційного навчання успішно використовуються системи такі, як: MOODLE, Zoom, Viber, Skype, WhatsApp. Систематично отримуючи чергові завдання від викладачів згідно робочих програм дисциплін, здобувачі бакалаврського та магістерського рівнів, виконують їх в своїх робочих зошитах, підтверджуючи факт виконання фотозвітом та надсилаючи на електронну або  Viber-адресу викладача. Викладачі мають змогу перевірити якість їх виконання і відповідну кількість отриманих студентом балів зафіксувати в журналі.

Таким самим чином виконуються і перевіряються рубіжні контрольні роботи. У створених на кожний курс і дисципліну вайбергрупах викладач дає повноцінну консультацію щодо кожного заняття, даючи відповідні вказівки, що і як саме  необхідно опрацювати з конкретної теми, використовуючи матеріали електронних комплексів дисциплін, розміщених в базі MOODLE, в тому числі презентації лекцій, електронні версії підручників тощо.

Завідувач кафедри інфекційних
та інвазійних хвороб ПДАТУ,