День Поля

25 червня 2019 року на базі науково-дослідного центру "Поділля" відбулось приймання дослідів (експериментальних моделей, наукових експериментів, спроб, наукових розвідок, досліджень тощо), відповідно до наказу ПДАТУ за № 127 від 03.06.2019р.

Метою Дня поля була демонстрація науково-виробничих досягнень, обміну досвідом, професійного спілкування, перевірка стану науково-дослідної роботи та її відповідності методиці дослідної справи.

Комісія у складі: Іванишин В.В. – голова комісії; Білик Т.Л. – заступник голови комісії; Строяновський В.С. – заступник голови комісії.

Члени комісії: Гаврилюк В.Б., Бурдига В.М., Ясінецька І.А., Волощук Ю.О., Гуцол Т.Д., Загнітко Л. А., Книш О.В., Місюк М. В., Панцир Ю. І., Федірко П.П, Цвігун О.А. Петрище О.І. – секретар комісії.

Модератори проведення заходів декан факультету агротехнологій і природокористування Гаврилюк В.Б. та голова наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Книш О.В.

Комісія детально ознайомилася з тематикою наукових досліджень на факультеті агротехнологій і природокористування та Науково-дослідному інституті круп'яних культур ім. О. С. Алексеєвої, перевірила правильність ведення первинної документації. Безпосередньо на полі більше 20 науковців розповіли про виконані ними польові дослідження та демонстрували якість закладених дослідів.

Декан факультету агротехнологій і природокористування Гаврилюк В.Б. та доценти: Вахняк В. С., Яворов В.М., Григор'єв В.М. представили досліди в рамках співпраці з RAGT Semences на теми: «Екологічне випробування гібридів кукурудзи та соняшнику», «Екологічне випробування сортів пшениці».

На Дні поля також були представлені досліди з вивчення ефективності застосування мікробіологічних препаратів компанії ПП "БТУ-ЦЕНТР" (доценти Пустова З.В., Гаврилюк В.Б.). Ефективність біопрепаратів вивчається на культурах: пшениця озима, ячмінь ярий, соя. На заході були присутні представники компанії ПП "БТУ-ЦЕНТР" – головний агроном компанії Ростоцький О.В., керівник регіонального структурного підрозділу Західного регіону Кожухар Є.В.

Директор Науково-дослідного інституту круп'яних культур ім. О. Алексеєвої Бурдига В.М. представив ділянки з вивчення колекції світового генофонду роду Fagopyrum Mill –  наукового об'єкту, що становить національне надбання (наукові співробітники Рарок В.А., Рарок А.В.). Науковий співробітник Рарок А.В. звітував про гібридний розсадник гречки, про створення нових сортів. Представник компанії ТОВ "Адама Україна" Гаврилюк М.В. представив демонстраційні досліди систем захисту сільськогосподарських культур.

Також на Дні поля були представлені досліди аспірантів: Диянчук М.В. «Створення вихідного матеріалу в селекції гречки методом гібридизації на основі використання зразків роду Гречкових Fagopyrum Mill», Осадчук О.О. «Продуктивність гречки звичайної у весняних і літніх посівах залежно від позакореневого підживлення в умовах Лісостепу західного України», Александров В.В. «Удосконалення технології вирощування пшениці ярої на основі застосування позакореневого підживлення в західному Лісостепу України», Гаврилюк І.С. «Удосконалення елементів технології вирощування сорго зернового в умовах Лісостепу західного», Падалко Т.О. «Продуктивність ромашки лікарської залежно від технологічних заходів в умовах правобережного Лісостепу», Сендецький І.В. «Формування продуктивності зерна ріпаку озимого залежно від елементів технології вирощування в умовах Лісостепу західного», Сучек В.М. «Обґрунтування окремих елементів технології вирощування технічних конопель в умовах Лісостепу західного», Грохольська Т.М. «Оптимізація елементів технології вирощування шавлії мускатної в умовах Лісостепу західного», Зелінська Н.М. «Агробіологічне обґрунтування елементів технології вирощування лаванди справжньої в умовах Лісостепу західного», Іванишин О.С. «Оптимізація елементів технології вирощування кукурудзи в умовах західного Лісостепу», Оліфірович С.Й. «Підвищення продуктивності квасолі звичайної залежно від елементів технології вирощування в умовах Лісостепу західного», Сідлецька О.М. «Удосконалення сортової продуктивності сої залежно від елементів технології вирощування в умовах Лісостепу правобережного», Качан І.Р. «Вплив норм висіву насіння і способів сівби на продуктивність сої різних груп стиглості в умовах Лісостепу західного».

День поля 2019 року у ПДАТУ пройшов у жвавому обговоренні та науковій дискусії. Члени комісії задавали запитання, висловлювали критичні зауваження.

В цілому комісія визнала, що закладені польові досліди виконані на належному методичному та науковому рівнях.

Прес-центр ПДАТУ
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.