Виїзне об’єднане засідання студентського наукового епізоотологічного гуртка та наукового гуртка «Інфекційні хвороби  непродуктивних тварин»

15 листопада 2023 року відбулося виїзне об’єднане засідання  студентського наукового епізоотологічного гуртка та наукового гуртка  «Інфекційні хвороби непродуктивних тварин» на базі філії факультету  ветеринарної медицини і технологій у тваринництві Кам'янець-Подільської  ветеринарної клініки «Vitae vet». Відповідно до плану роботи гуртків тема засідання:  «Сучасні методи діагностики інфекційних хвороб собак і котів». Керівники  наукових студентських гуртків, викладачі кафедри інфекційних та інвазійних  хвороб: доцентка Тетяна КАРЧЕВСЬКА та асистентка Тамара БЕТЛІНСЬКА.  Спочатку керівники акцентували увагу здобувачів на важливості та необхідності  вчасного діагнозу на інфекційну патологію домашніх улюбленців, адже для  успішного лікування хвороби насамперед необхідно швидко поставити  правильний діагноз.

В умовах ветеринарної клініки « Vitae vet» з цією метою застосовують  необхідне сучасне обладнання: біохімічний аналізатор БС - 3000, обладнання  для проведення імуноферментного аналізу, аналізатор сечі, УЗД - установку,  сучасні мікроскопи тощо, а також різні тестові набори для проведення  експрес-діагностики інфекційних хвороб собак та котів.

Особливу увагу було зосереджено на проведенні імуноферментного аналізу,  який являє собою високоспецифічний метод лабораторної діагностики, що  дозволяє виявити навіть низькі титри антитіл (імуноглобулінів), які виробляє  організм тварини до тієї чи іншої інфекції на ранніх стадіях хвороби.

Здобувачі також мали змогу взяти участь у дослідженнях під  мікроскопом зразків крові хворих тварин та виділенні чистих культур  збудників дерматомікозів на спеціальних живильних середовищах.

Така форма проведення засідань студентських наукових гуртків є досить  прогресивною під час проведення навчального процесу, так як дає можливість  майбутнім фахівцям в практичних умовах краще опанувати сучасні методики

діагностичних досліджень і застосовувати їх в своїй подальшій професійній  діяльності. 

Доцентка кафедри інфекційних та інвазійних
хвороб, кандидатка ветеринарних наук Тетяна КАРЧЕВСЬКА