Виховна година на тему: «STOP булінг»

З метою запобігання булінгу науково-педагогічними працівниками  кафедри нормальної та патологічної морфології і фізіології факультету ветеринарної медицини і технологій у тваринництві для здобувачів вищої освіти Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» була проведена виховна година на тему : «STOP булінг». Головною метою виховного заходу стала протидія булінгу в навчальному закладі.

Цькува́ння, також бу́лінг (від англ. bullying — залякування, цькування, задирання) — різновид насильства; навмисне, що не має характеру самозахисту і не є санкціонованим нормативно-правовими актами держави, довготривале (повторюване) фізичне чи психологічне насильство з боку індивіда, чи групи, які мають певні переваги (фізичні, психологічні, адміністративні тощо) стосовно індивіда, і що відбувається переважно в організованих колективах з певною особистою метою (наприклад, бажання заслужити авторитет у бажаних осіб).

З метою формування правової культури та правової свідомості студентської молоді на захід запросили начальника відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Камʼянець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області, старшого лейтенанта Аліну КОСОВСЬКУ та інспектора СЮП ВВзГ Кам'янець-Подільського РУП капітана поліції Петра ПРИДРУГА.

Організатори заходу ознайомили студентів з формами прояву булінгу, основними причинами булінгу, соціальною структурою булінгу. Було виділено характерні риси типового переслідувача (булера) та типової жертви. На прикладах розбиралися види булінгу та їх характеристики. Це насамперед фізичний, психологічний та економічний булінги.

Якщо ви стали свідком або жертвою булінгу або насильства, вас ображають, потребуєте допомоги, ви можете звернутися до куратора, декана, психолога. На сайті університету та у фойє головного корпусу розміщена «Скринька довіри», куди ви можете написати записку із зазначенням того хто ви, і хто вас ображає. Психологічна служба допоможе вам розібратись у конфліктній ситуації.

Любов САВЧУК
Завідувач кафедри нормальної та