Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства

Проєкт Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства/Cooperation in Organic Agriculture (Проєкт CОA – Фаза II),   реалізується з 2016 року в Україні. Він фінансується Федеральним міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини. Важливою складовою проєкту є трансфер знань про органічне сільське господарство. Проєкт COA, орієнтований на сприяння розвитку органічного сільського господарства, робить особливий внесок у розбудову ефективного та ресурсозберігаючого сільського господарства в Україні.

Мета проєкту полягає у сприянні розвитку органічного сільського господарства в Україні через покращення підготовки і підвищення кваліфікації фахівців і керівників підприємств. Завдяки підвищенню кваліфікації та консультуванню надаються фахові знання і створюються необхідні структури, які протягом тривалого часу будуть забезпечувати якість органічних продуктів. При цьому розглядаються як технічні аспекти сільськогосподарського виробництва, так і тема сертифікації. З цією метою проєкт підтримує створену в Україні онлайн-платформу знань про органічне сільське господарство та проведення конференцій, присвячених цій особливо дружній для навколишнього середовища формі сільського господарства.

В рамках цього проєкту 11.06.2024 року в режимі відеоконференції відбулася перша зустріч-перемовини з керівником проекту Німецько-української співпраці в галузі органічного сільського господарства / Cooperation in Organic Agriculture (Проєкт CОA – Фаза II)  Доктором Стефаном Дрессманн та ректором ЗВО «ПДУ», доктором економічних наук, професором, академіком НААН України Володимиром Іванишин, проректором з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності Оксаною Бялковською, деканом факультету ветеринарної медицини та технологій у тваринництві Віктором Горюком, доцентом кафедри гігієни тварин та ветеринарного забезпечення кінологічної служби Національної поліції України,  Віце-президентом Громадської Спілки сертифікованих виробників органічної продукції  «Органічна Україна», Головою науково-дорадчої ради ГС «Органічна Україна» Марією Кучерук. Під час зустрічі було  обговорено наміри створення навчальної аудиторії з органічного сільського господарства на базі факультету ветеринарної медицини та технологій у тваринництві, досягнуто домовленостей та узгоджено план співпраці.

Під час другої відеозустрічі 19.06.2024. керівника проекту Доктора Стефана Дрессманн   і представниками кафедри гігієни тварин та ветеринарного забезпечення кінологічної служби Національної поліції України завідувачкою Тетяною Супрович, доцентами Марією Кучерук, Світланою Лайтер-Москалюк обговорено облаштування навчально-наукової лабораторії «Центр навчання і дорадництва з Органічного виробництва». Центр забезпечуватиме освітню складову дисциплін «Органічне тваринництво» і «Органічне виробництво» (як дисциплін вільного вибору студентів) спеціальності  Ветеринарна медицина, надаватиме консультаційну допомогу фермерам, проводитиме наукові дослідження з даного напрямку, а також сприятиме просвітництву споживачів та популяризації органічного виробництва. Центр має на меті також організовувати і проводити Міжнародні наукові конференції із залученням спікерів з інших країн та обміну досвідом щодо органічного виробництва.

Завідувач кафедри гігієни тварин та ветеринарного

забезпечення кінологічної служби Національної

поліції України   Тетяна Супрович