Науково-практичний семінар "Актуальні питання заразної та не заразної патології у ветеринарії" (зареєстрований УкрІНТІ, посвідчення №245, від 03.04.2024р.) на факультеті ветеринарної медицини і технологій у тваринництві ЗВО "ПДУ" традиційно зібрав студентів, аспірантів, науково-педагогічних працівників, практикуючих ветеринарних лікарів, стейкхолдерів. На семінарі були розглянуті практичні кейси від провідних фахівців ветеринарної медицини. Лектори з великим практичним досвідом та підтвердженими науковими роботами поділилися досвідом щодо практичних аспектів використання передових методик лікування тварин заразної та незаразної патології в Україні. Було розглянуто основні проблеми і труднощі, що виникають при реалізації державної політики у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності харчових продуктів, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення для ефективної інтеграції науки та практики у світовий простір.
Вітальним словом до слухачів та учасників семінару звернувся декан факультету Віктор ГОРЮК та наголосив на важливості подібних зустрічей.
До актуальних питань, які заявлені у програмі семінару долучилися здобувачі випускних курсів у своїх презентаційних матеріалах, а саме:
Максим ЛИСЬКО, доповідь на тему: «Сучасні методи діагностики та лікувально-профілактичні заходи хірургічних хвороб тварин».
Аліна ІВАНОВА, доповідь на тему: «Система НАССР: принципи та застосування. Аудит системи НАССР».
Назарій МИКИЦЕЙ, доповідь на тему: «Сучасні підходи щодо діагностики, лікування та профілактики патологій тварин на свинокомплексі».
Як завжди, на семінар були запрошені наші стейкхолдери. Так, Леся МУЛЯР, начальник відділу організації лікувальної роботи та ідентифікації тварин Кам’янець-Подільської дільничної лікарні ветеринарної медицини Хмельницької обласної державної лікарні ветеринарної медицини, презентувала тему: «Сучасні вимоги законодавства України до організації ветеринарної справи в державних установах ветеринарної медицини». Компанію VITAGRO представляв головний лікар ветеринарної медицини Петро ГРИГОРАШ, який доповів про новинки при проведенні профілактичних заходів у свинарстві.
Для кращої роботи науково-практичного семінару були представлені тематичні виступи науково-педагогічних працівників: доценти ФВМТТ Сергій КЕРНИЧНИЙ («Сучасні методи лікування корів із післяродовим метритом»), Любов САВЧУК ("Особливості будови системи органів травлення у різних видів свійських тварин"), Тетяна ТОКАРЧУК ("Моніторинг причин біологічного забруднення довкілля фармацевтичними засобами") та Ігор ЧОРНИЙ ("Методика визначення економічної ефективності ветеринарних заходів при заразних та незаразних хворобах тварин), а також здобувачів 3-го рівня освітньої-професійної програми "Доктор філософії" (Ігор ЛЕСЮК, Василь СТРОЇЧ, Михайло МОЧЕРНЮК, Руслан ЧУМАКОВ та інші), які об'єднали актуальні питання заразної і незаразної патології у ветеринарії в теорії, науці і практиці.
Семінар проходив у форматі дискусії, піднімалось багато запитань. У підсумку мету заходу було досягнуто.
Факультет ветеринарної медицини і
технологій у тваринництві