Наукова робота аспірантів як запорука прогресу у ветеринарних дослідженнях

На факультеті ветеринарної медицини і технологій у тваринництві, кафедра інфекційних та інвазійних хвороб тварин, продовжуються активні дослідження аспірантів спрямовані на вдосконалення методів діагностики та лікування тварин. Аспірант третього року навчання Андрій Кравченко активно займається вивченням паразитарних інвазій у котів і розробкою ефективних заходів боротьби.

Дослідження спрямовані на виявлення основних факторів, що сприяють поширенню асоціативних інвазій серед котів, та розробку нових методів діагностики, які дозволять вчасно виявляти ці захворювання. Використання епізоотологічних, клінічних, гематологічних, молекулярних (ПЛР-дослідження), імунологічних (ІХА-тест та хроматографічний імунологічний аналіз) методів дозволяють ефективно моніторити та аналізувати епізоотологічну ситуацію серед домашніх котів. За поточний рік було оглянуто 587 домашніх котів на базі ветеринарного центру "ЛікоВет" у місті Ужгород.

Наукове дослідження включає також оцінку ефективності різних методів профілактики та лікування. Отримані результати досліджень мають наукову новизну та велике значення для ветеринарної практики, оскільки дозволять покращити профілактичні заходи та методи лікування, що в свою чергу сприятиме підвищенню якості життя домашніх улюбленців і зменшенню ризику інвазійних та інфекційних захворювань у домашніх тварин.

 

Підготував Мушинський А.Б.