ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПРОВЕДЕННЯ МОНІТОРИНГУ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ «АГРОНОМІЯ»

 

Підготовка висококваліфікованих кадрів першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти з агрономії значною мірою залежить від якості освітніх програм. На факультету агротехнологій відбувся черговий перегляд, оновлення та модернізація освітньо-професійних та освітньо-наукової програм зі спеціальності «Агрономія».

З метою забезпечення прозорості та публічності освітнього процесу зацікавлені сторони (здобувачі вищої освіти, випускники, академічна спільнота, роботодавці, стейкхолдери та інші особи) зверталися з пропозиціями та зауваженнями стосовно удосконалення освітньо-професійних та освітньо-наукової програм «Агрономія».

На зустрічі були присутні: гарант освітньо-професійних програм: доктор с.-г. наук, професор Вероніка ХОМІНА, члени проектної групи освітньо-професійної програми: доктор сільськогосподарських наук, професор Микола БАХМАТ, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Юрій ХМЕЛЯНЧИШИН; роботодавці: Ярослава БАБІЙ – кандидат сільськогосподарських наук, директор ТзОВ «АГРО-СЛАВА 2017», Анатолій ЯКОВЕНЧУК – директор ПП «Мрія-2010», Петро ЛЯЛЬЧУК – директор Хмельницької філії українського інституту експертизи сортів рослин, Олег СТАДНІЙЧУК – головний агроном ТОВ СГП «Агропромтехніка», Володимир АЛЄКСАНДРОВ – директор Тернопільського регіонального представництва ТОВ «УКРАВІТ САЙЕНС ПАРК», науково-педагогічні працівники: Віталій ЛАПЧИНСЬКИЙ – декан факультету агротехнологій і природокористування;

Ріта КЛИМИШЕНА – доцент кафедри рослинництва, селекції та насінництва; Людмила ВІЛЬЧИНСЬКА – доцент кафедри рослинництва, селекції та насінництва; Василь ГРИГОР'ЄВ – доцент кафедри землеробства, ґрунтознавство та захисту рослин; Василь ПУЮ – доцент кафедри землеробства, ґрунтознавства та захисту рослин; Іван ТРАЧ – асистент кафедри землеробства, ґрунтознавства та захисту рослин; здобувачі вищої освіти та випускники закладу вищої освіти.

Учасники робочої групи внесли рекомендації та обговорили пропозиції щодо необхідних змін в освітньо-професійних програмах. Відбулася жвава дискусія НПП та стейкхолдерів щодо проблем сьогодення в аграрній сфері в цілому та обговорювались можливі шляхи вирішення окремих аспектів через навчальний процес і реалізацію освітніх програм.

Керівник робочої групи, гарант освітніх програм Вероніка ХОМІНА узагальнила рекомендації, що були озвучені та проаналізувала можливості їх урахування в освітньо-професійних програмах «Агрономія» 2024 року першого (бакалаврського) та другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти.

На завершення зустрічі гостей ознайомили з матеріально-технічною базою факультету, Національним надбанням «Колекції світового генофонду гречки» та провели екскурсію у «Музей Хліба».

Учасники зустрічі висловили подяку стейкхолдерам за слушні побажання і рекомендації, які безумовно будуть враховані та сприятимуть покращенню рівня вищої освіти здобувачів за освітніми програми.

 

Гарант освітніх програм «Агрономія»

Вероніка ХОМІНА