Святкуємо Міжнародний день студента добрими справами!

Студенти - це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

Міжнародний день солідарності студентів, який відзначається у всьому світі щорічно 17-го листопада, яскраве тому підтвердження. Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення своєї держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість. Зранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.

У пам'ять про ті трагічні події на Всесвітньому конгресі студентів 17 листопада 1941 року в Лондоні був запроваджений Міжнародний день студента. Цей пам’ятний день відзначають на рівні Організації Об'єднаних Націй. Українська спільнота, видчуваючи глибоку солідарність до принципів демократії, з ініціативи студентської молоді, приєдналося до цієї міжнародної ініціативи і закріпило в своєму законодавстві День студента, що відзначається 17-го листопада додатковим Указом Президента України від 16 червня 1999 року № 659/99.

В системі освіти наразі відбулися значні зміни, але студенти продовжують навчатися, кожен в різних умовах, адже розуміють, що знання, то – зброя, якою вони обов’язково переможуть ворога! 

Здобувачі вищої освіти ЗВО «ПДУ» - активні учасники волонтерського руху міста, з перших днів війни безвідмовно та повсякчасно допомагають у добрих справах, наближаючи нашу Перемогу. Саме тому, 17 листопада, з нагоди Міжнародного дня студента, профком університету зробив для студентського активу невеличке свято. Студенти прийняли участь у цікавому квесті, музичному брейн-рингу та, звичайно ж, долучилися до збору коштів на ЗСУ!

У студентські роки здається що немає нічого неможливого, а увесь світ відкритий перед тобою. Зараз українські студенти також стоять на передові й борються за майбутнє України, а їхня сміливість та креативність вражають увесь світ. Українські студенти вкотре довели, що саме вони є тими, хто рухає світом, і великою силою майбутнього! Студенти, разом з усім народом України,  демонструють свою незламність, патріотизм та професіоналізм, толерантність, мудрість і на всіх фронтах  захищають нашу країну!

 

 

Інформацію підготувала
голова профкому Світлана Ліщук та
президент парламенту Роксолана Білявська