Профспілкові новини: Літня школа для профоргів, меморандум про співпрацю та міжнародний семінар-тренінг з підвищення кваліфікації

9-10 липня 2021 року, на базі Подільського державного аграрно-технічного університету, в рамках Літньої профспілкової школи для профоргів, волонтерів та громадських активістів ПДАТУ, відбувся дводенний  міжнародний семінар-тренінг з підвищення кваліфікації "Формування системи цінностей та навичок нового лідера освітнього простору VUCA-світу" згідно грантової програми "Драйвери оновлення профспілкових організацій в умовах змін: фактор молоді", що реалізується за підтримки Фонду "Солідарності через кордони" Данської профспілки 3F - Gør dig stærkere.

Проводили даний захід громадська організація «Інститут громадянської освіти та праці», за сприяння НМЦ профспілок Чернігівської області, Подільський державний аграрно-технічний університет та первинна профспілкова організація співробітників та студентів ПДАТУ.

Перед початком семінару-тренінгу відбулася зустріч ректора ПДАТУ, доктора економічних наук, професора Володимира Васильовича ІВАНИШИН із головою ГО "ІГОП", начальником відділу освіти дорослих Підприємства "НМЦ "Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Віталієм Андрійовичем КОПИШЕМ та головою профкому ПДАТУ, головою молодіжної ради профспілок Хмельниччини Світланою ЛІЩУК. В ході зустрічі Віталій Андрійович коротко розповів про структуру, основні  завдання та нові перспективні проекти ГО «ІГОП». Зокрема, про проведене нещодавно всеукраїнське соціальне опитування молоді, яка працює та навчається, щодо дотримання їх прав на робочому місці, фактів дискримінації та деяких аспектів трудових відносин. В свою чергу Володимир Васильович зазначив, що в університеті налагоджений соціальний діалог, адміністрація та профспілкова організація спільно діють у сфері соціального захисту педагогічних, науково-педагогічних працівників, а також молоді, яка працює та навчається. Спільно вживаються заходи для реалізації положень освітнього та молодіжного законодавства в частині дотримання трудових прав та соціально-економічного забезпечення працівників освіти та студентства,  координуються дії для створення належних умов для роботи й навчання, проводяться спільні культурно-масові заходи.

Згодом, сторони підписали Меморандум про співпрацю між ПДАТУ та ГО «ІГОП» та домовилися про проведення спільних заходів, конференцій, круглих столів, семінарів, брифінгів, тощо.

Надалі розпочався семінар-тренінг, участь у якому взяли 25 профспілкових активістів, волонтерів, профоргів ПДАТУ, а також представники Центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку університету. Навчання тривало два дні. В рамках заходу були застосовані інтерактивні методи викладання, презентаційні блоки, робота в групах, обмін думками та профільні дискусії.

Семінар провели представники ГО "ІГОП", модератори  та тренери. Зокрема, Віталій Копиш у вигляді практичного заняття розкрив питання, які стосувалися освітнього простору VUCA-світу та мотивації профспілкового членства та медіаграмотності.

Світлана Ліщук у формі інтерактивних лекцій презентувала тему академічної доброчесності в університеті та розвитку креативного мислення.

Volodymyr Vorokh проінформував про модернізацію роботи організацій  та інформаційної роботи, командної взаємодії та практики побудови успішної команди.

У ході навчання широко застосовувався формат «питання – відповідь». Разом із Volodymyr Kovalchuk розглянули актуальні питання трудового законодавства та основи правової абетки: базові трудові права, права осіб, що навчаються та практика їх реалізації.

По завершенню навчання учасники отримали два сертифікати: перший - з успішного опанування курсу та проходження Літньої школи і другий – про міжнародне підвищення кваліфікації.

Голова первинної профспілкової організації
співробітників та студентів ПДАТУ