Правопросвітницький семінар для профоргів та активістів Студентського парламенту ПДАТУ в рамках Міжнародного Дня права знати

В університеті вересень виявився насичений подіями, спрямованими на підвищення правової обізнаності молоді. Так, у вівторок, 28 вересня, команда фахівців нашого закладу вищої освіти та профкому провели правопросвітницький семінар для профоргів та активістів Студентського парламенту ПДАТУ в рамках Міжнародного Дня права знати.

До розмови були залучені голова профкому Світлана ЛІЩУК та юрисконсульт Уляна ПРОКОПОВА, які дуже змістовно та професійно розповіли учасникам семінару про їхні права та обов'язки, а також ознайомили із законодавчими актами щодо протидії булінгу  та запобіганню корупції у ЗВО та окреслили чинне законодавство у цій сфері.

Зокрема, пані Уляна  ознайомила присутніх із основними положеннями Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII , а також із текстами основних міжнародних конвенцій і деяких нормативно-правових актів антикорупційної спрямованості. А саме, те, що у жовтні 2014 року Верховна Рада України схвалила даний Закон, який заклав основи антикорупційної політики і законодавства, виходячи з нової суспільно-правової парадигми. Національна політика у сфері боротьби з корупцією з цього моменту має визначатися на нових правових та організаційних засадах, реалізовуватися згідно нової інституційної системи запобігання корупції в Україні та за допомогою нових превентивних антикорупційних механізмів. На загальноєвропейському рівні існує чіткий консенсус, що корупція становить серйозну загрозу верховенству права, демократії та правам людини, нівелює соціальну справедливість, перешкоджає економічному розвитку та загрожує належному функціонуванню ринкової економіки.

Під час зустрічі, студенти дізнались про актуальність такого явища як булінг, що зумовив необхідність системного підходу в профілактиці насильства та цькування у закладах освіти. Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного молодіжного середовища. За результатами дослідження, проведеного Фондом ООН Юнісеф у 2019 році, 67% дітей та  молоді в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу впродовж останніх трьох місяців, а 24% дітей стали жертвами цього явища. Найбільш вразливими до булінгу є сором'язливі, зі зразковою поведінкою особи, а також ті, хто в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі», закриті для спілкування. Найчастіше молоді люди піддаються цькуванню з боку однолітків за свій зовнішній вигляд, переконання, поведінку, а також через різні життєві обставини тощо. Результати опитування U-Report говорять про найрозповсюдженіші причини булінгу – ігнорування дорослими цькування (37%).

У своєму виступі Світлана Ліщук тезово додала питання, що стосуються соціального та правового захисту студентів у повсякденному житті та ролі профкому у цій роботі, проінформувала студентів щодо діяльності у ПДАТУ кабінету психологічної підтримки, дружньої клініки для молоді та юридичного відділу, а також зазначила, що заклад вищої освіти відіграє важливу роль у створенні умов для здобуття студентами знань в безпечному освітньому середовищі, формуванні ставлень та навичок, які потрібні, щоб уникнути та запобігти проявам насильства, безконфліктного спілкування, ненасильницької поведінки. Вирішальна роль у протидії насильству і булінгу належить педагогам. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки завдяки системному підходу та підтримки керівництва університету, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій, а також із залученням та участі дітей та молоді.

Дякуємо всім учасникам семінару-практикуму - всім учасникам освітнього процесу, за зацікавленість даною темою, за запитання, за бажання співпрацювати і допомагати в цьому непростому питанні!

Голова первинної профспілкової організації
співробітників та студентів ПДАТУ